3 liga. Siarka Tarnobrzeg przegrała z Chełmianką Chełm, a Stal Stalowa Wola zremisowała z Podhalem Nowy Targ

Damian Wiśniewski
Marcin Radzimowski
Siarka Tarnobrzeg i Stal Stalowa Wola zakończyły sezon grupy czwartej trzeciej ligi bez zwycięstwa.

Siarka Tarnobrzeg - Chełmianka Chełm 0:2 (0:0)
Bramki:
Dawid Skoczylas 65, Grzegorz Bonin 85.
Siarka: Kowal - Kowalik, Józefiak, Bierzało l- D’Apollonio (67. Orzechowski), Zmarzlik, Tabor (82. Głowa), Skrzypek - Krempa, Bałdyga, Janeczko.
Trenerzy Dariusz Dul i Artur Szkutnik.
Sędziowała Anna Adamska (Kielce).

Siarka Tarnobrzeg w swoim ostatnim meczu ligowym sezonu 2020/2021 mierzyła się na własnym boisku z jednym z mocniejszych zespołów rundy wiosennej, Chełmianką Chełm. Co ciekawe, obie drużyny był wspierane przez swoich kibiców, ponieważ z Lubelszczyzny przyjechali za swoimi piłkarzami kibice gości. W tym meczu tarnobrzeżan nie poprowadził Sławomir Majak, który był nieobecny z powodów rodzinnych. Zastąpili go jego asystenci, Dariusz Dul i Artur Szkutnik.

Siarka zaczęła ten mecz całkiem dobrze. Przez jakiś czas trwania pierwszej połowy rywalizacji to właśnie ona prowadziła grę i starała się częściej stwarzać sytuacje pod bramką przeciwnika. Już w dziesiątej minucie gry po podaniu od Filipa Krempy niezłej okazji nie wykorzystał Dawid Bałdyga, a niedługo potem po indywidualnej akcji Kacpra Józefiaka z bliskiej odległości piłki do bramki nie wpakował Luigi D’Apollonio.

W miarę jak trwało spotkanie, goście z Chełma coraz mocniej zaczynali dochodzić do głosu. Do końca pierwszej części meczu Maciej Kowal pewnie jednak zachowywał czyste konto.

Do pierwszej połowy meczu utrzymywał się wynik bezbramkowy. W grę tuż po przerwie lepiej weszli natomiast goście, którzy w 63. minucie meczu objęli prowadzenie - Macieja Kowala pokonał Dawid Skoczylas. Ten sam zawodnik później mógł powiększyć swój dorobek strzelecki, ale w jednej ze świetnych okazji nie zdołał pokonać bramkarza Siaki. Wynik na 0:2 pod koniec ustalił doświadczony Grzegorz Bonin.

Siarka zakończyła sezon na 10. miejscu.

Podhale Nowy Targ - Stal Stalowa Wola 2:1 (1:0)
Bramki:
Patryk Serafin 21, Dawid Dynarek 83 - David Hascak 79, Michał Mistrzy 89 z rzutu karnego.
Stal (wyjściowy): Wietecha - Waszkiewicz, Khorolskyi, Pietrzyk - Mistrzyk, Drobot, Zięba, Conde, Wiktoruk, Jopek - Płonka

Stal Stalowa Wola podchodziła do tego spotkania po trzech meczach bez zwycięstwa, ale wciąż z szansami na zakończnie sezonu na drugiej pozycji w tabeli.

Podopieczni trenera Damiana Skakuja gola stracili jednak jeszcze w trakcie pierwszej połowy meczu i nie potrafili na niego skutecznie odpowiedzieć. Jedyną niezłą szansę w pierwszej połowie miał Bartosz Wiktoruk, ale i on nie potrafił pokonać bramkarza Podhala Nowy Targ.

W drugiej połowie gola na 1:1 dla Stali Stalowa Wola strzelił David Hascak, ale niedługo potem Podhale znów wyszło na prowadzenie. Tym razem bramkę zdobył Dawid Dynarek.

Wynik na 2:2 w końcówce meczu ustalił kapitan Stali, Michał Mistrzyk. Z powodu innych wyników tej kolejki Stal wypadła poza podium, skończy sezon na czwartym miejscu.