3 liga. Siarka Tarnobrzeg - Wólczanka Wólka Pełkińska 3:0. Szóste zwycięstwo z rzędu okraszone hat-trickiem Marcina Stefanika!

Damian Wiśniewski
Marcin Radzimowski
Trwa imponująca seria zwycięstw Siarki Tarnobrzeg. Podopieczni trenera Sławomira Majaka w szóstej kolejce sezonu 2021/2022 wygrali po raz szósty z rzędu, tym razem z Wólczanką Wólką Pełkińską. Bohaterem tego spotkania był Marcin Stefanik.

Siarka Tarnobrzeg - Wólczanka Wólka Pełkińska 3:0 (ZDJĘCIA Z MECZU)

Siarka Tarnobrzeg - Wólczanka Wólka Pełkińska 3:0 (0:0)
Bramki:
Marcin Stefanik 57, 82, 84
Żółte kartki: Stefanik, Janeczko, Rogala
Siarka: Pietryga - Bierzało, Stefanik, Józefiak - Janeczko (76. D'Apollonio), Tabor (46. Agudo), Tyl, Sulkowski - Zawiślak, Bałdyga (61. Mróz), Rogala (80. Duda).
Sędziowała Anna Adamska (Skarżysko-Kamienna).

Tarnobrzeżanie nie mogli sobie wyobrazić lepszej inauguracji sezonu 2021/2022. Piłkarze trenera Sławomira Majak wygrali w pierwszych pięciu kolejkach i z pozycji lidera klasyfikacji rozgrywek podchodzili do derbowego meczu z Wólczanką Wólką Pełkińską.

Pierwsza część tego pojedynku nie przynosiła żadnych goli, choć jeszcze przed przerwą gospodarze mogli pokusić się o objęcie prowadzenia.

W drugiej połowie drużyna z Tarnobrzega pokazała i wykorzystała swoją najgroźniejszą broń - stałe fragmenty gry. Pierwsza bramka padła po dośrodkowaniu Bartosza Sulkowskiego z rzutu rożnego i golu Marcina Stefanika, a było to w 57. minucie pojedynku.

Drugi gol dla Siarki to kolejne dośrodkowanie Sulkowskiego z rzutu rożnego, tym razem z odwrotnego narożnika boiska (wtedy z lewego, za drugim razem z prawego). Po małym zamieszaniu piłka spadła pod nogi Stefanika, który podwoił swój dorobek strzelecki. Była 82. minuta gry.

Na tym nie był jednak koniec jego popisów i... bramek po rzutach rożnych. Znów dośrodkowanie Sulkowskiego z prawego narożnika boiska, strzał głową Stefanika i zrobiło się 3:0. Kacper Józefiak aż łapał się za głowę w reakcji na wyczyny swojego kolegi z środka obrony.

Stefanik jako obrońca ma już na koncie w tym sezonie osiem goli. W całym poprzednim sezonie więcej goli dla Siarki strzeliło tylko dwóch piłkarzy: Dawid Bałdyga i Mateusz Janeczko. Obaj zanotowali 10 trafień i z definicji są piłkarzami ofensywnymi. Inny napastnik, Arkadiusz Gajewski, potrafił strzelić ledwie siedem goli.

Siarka wygrała i był to jej szósty z rzędu triumf. Do dogonienia wyniku Wisły Puławy z poprzedniego sezonu, czyli siedmiu kolejnych zwycięstw, brakuje jej tylko jednej wygranej.

Kibicowałeś na meczu Siarki z Wólczanką? Poszukaj siebie w g...