3 liga. Siarka Tarnobrzeg wygrała 3:1 sparing z Widzewem Łódź (ZDJĘCIA, WIDEO)

Damian Wiśniewski
Marcin Bryja / Widzew Łódź
W sobotnim meczu sparingowym trzecioligowa Siarka Tarnobrzeg pokonała pierwszoligowego Widzewa Łódź.

Widzew Łódź - Siarka Tarnobrzeg 1:3
Bramki:
Karol Danielak 44 - Oleksandr Yatsenko 42, Ivan Agudo 59, 83 z rzutu karnego
Widzew (I połowa): Reszka – Zieliński, Stępiński, Tanżyna, Gołębiowski – Danielak, Hanousek, Kun, Villanueva – Guzdek, Kita
Widzew (II połowa): Wrąbel (80. Ludwikowski) – Owczarek, Nowak, Dębiński, Michalski (77. Zawadzki) – Zawadzki (74. Malec), Chwałowski, Letniowski, Karasek – Montini, Machałek
Siarka (I połowa): Kowal - Bierzało, Stefanik, Gessner - Stańczyk, Furman, Rogala, Skrzypek - Zawiślak, Jatsenko - Bałdyga.
Siarka (II połowa): Pietryga - Bieniarz, Duda, Józefiak - Orzechowski, Tyl, Zmarzlik, Wierucki - Agudo, Janeczko - Mróz.
Z ławki weszli: Wdowiak, Zbyradowski.

Dla obu zespołów był to pierwszy mecz sparingowy rozegrany w trakcie zimowych przygotowań do rundy wiosennej w swoich ligach. Dla Siarki w trzeciej, a dla Widzewa w pierwszej.

W początkowej fazie spotkania przewagę miał zespół gospodarzy, jednak z każdą minutą tarnobrzeżanie wyglądali coraz lepiej. W pomeczowej rozmowie z mediami klubowymi Widzewa trener Majak podkreślał, że wpływ na to miał fakt, iż jego podopieczni do tej pory nie mieli okazji pracować na pełnowymiarowym boisku.

Z biegiem czasu tarnobrzeżanie zaczęli się prezentować coraz lepiej i stwarzali sobie sytuacje do tego, by strzelić gola. W pewnym momencie Marcin Stefanik nie wykorzystał rzutu karnego.

Ciekawie zaczęło się robić pod koniec pierwszej części gry. Najpierw za drugą żółtą kartkę czerwony kartonik obejrzał zawodnik Widzewa, Marek Hanousek, ale na wniosek trenera Siarki pozostał on na boisku. Chwilę po tej sytuacji pięknym strzałem z dystansu bramkarza gospodarzy pokonał Oleksandr Yatsenko.

Na przerwę obie drużyny schodziły jednak remisując, ponieważ bramkę na 1:1 zdobył Karol Danielak.

W drugiej połowie Siarka kontynuowała dobrą grę i stwarzała sobie kolejne szanse do strzelania gola. Dwie z nich wykorzystała i w obu kluczowy był duet Paweł Mróz - Ivan Agudo. Przy pierwszej bramce pierwszy z nich asystował, a drugi strzelał. Przy drugiej Mróz był faulowany w polu karnym, a Agudo wykorzystał jedenastkę

Przed meczem uhonorowany został trener Sławomir Majak, były piłkarz Widzewa Łódź. Mateusz Dróżdż, prezes łódzkiego klubu, wręczył mu pamiątkowy medal z okazji 25. rocznicy rozegrania przez łodzian pierwszego meczu w Lidze Mistrzów (z Atletico Madryt). Uroczystość wręczenia takich medali byłym piłkarzom, trenerom i działaczom Widzewa miała miejsce we wrześniu ubiegłego roku, jednak wówczas trener Majak nie mógł wziąć w niej udziału ze względu na obowiązki w Tarnobrzegu.

Planowany sparing Siarki z Pogonią Grodzisk Mazowiecki nie odbył się z powodu kłopotów zdrowotnych w zespole Pogoni.

Skrót meczu (źródło: YouTube.com / Widzew TV):