3 liga. Siarka Tarnobrzeg zagra sparing z Hutnikiem Kraków

Damian Wiśniewski
W piątek Siarkę czeka kolejny sparing
W piątek Siarkę czeka kolejny sparing Fot. Marcin Radzimowski
Piłkarze trzecioligowej Siarki Tarnobrzeg już w piątek, 28 lutego rozegrają swój kolejny mecz sparingowy. Podopiecznych trenera Grzegorza Opalińskiego czeka dość trudne zadanie zmierzenia się z walczącym o awans do pierwszej ligi Hutnikiem Kraków.

Tarnobrzeżanie podczas trwającego obecnie okresu przygotowawczego nie wygrali jeszcze ani jednego meczu sparingowego. W ubiegłym tygodniu, w sobotę, doznali dwóch bolesnych porażek.

Zespół z Podkarpacia zmierzył się tego dnia z dwoma przeciwnikami. Najpierw z Czarnymi Połaniec u siebie. To klub z czwartej ligi świętokrzyskiej i Siarka przegrała z nim 1:3.

Jeszcze gdy trwał mecz części zespołu z Czarnymi Połaniec, inni piłkarze rozgrywali swoje spotkanie w Krakowie z drugoligową Garbarnią. Tam tarnobrzeżanie zostali jeszcze mocniej sprowadzeni na ziemię i przegrali mecz aż 0:7.

Teraz ich rywalem będzie zespół grający razem z nią w grupie czwartej trzeciej ligi, czyli Hutnik Kraków. Klub ten zajmuje w tabeli drugie miejsce, ale ma dokładnie tyle samo punktów na koncie co prowadząca Korona II Kielce, a także trzeci Motor Lublin. Ósma Siarka traci do tego tercetu sześć punktów.

Tarnobrzeżanie już raz z Hutnikiem w tym sezonie grali. Ich bezpośredni pojedynek zakończył się rezultatem 1:1. Dla krakowian gola strzelił Krzysztof Świątek w pierwszej połowie, a po przerwie do wyrównania doprowadził Kacper Józefiak.

Mecz Siarki z Hutnikiem teraz odbędzie się w Krakowie. Początek o godzinie 11.

Będzie to także za razem ostatni sparing, jaki podopieczni Grzegorza Opalińskiego rozegrają podczas zimowych przygotowań do rundy wiosennej. Kolejnym ich przeciwnikiem będzie już rywal ligowy.

Pierwszy mecz o stawkę Siarka Tarnobrzeg w 2020 roku zagra u siebie. Będzie to w sobotę siódmego marca. Przeciwnik natomiast to Jutrzenka Giebułtów, którą Siarka w pierwszej części tego sezonu ograła 4:1. Hat-trick ustrzelił wtedy Krzysztof Ropski.