3 liga. Siarka Tarnobrzeg zremisowała na wyjeździe z Podhalem Nowy Targ. Drużyna trenera Sławomira Majaka nie utrzymała prowadzenia

Damian Wiśniewski
Marcin Radzimowski
W meczu 24. kolejki rozgrywek grupy czwartej piłkarskiej trzeciej ligi Siarka Tarnobrzeg zremisowała na wyjeździe z Podhalem Nowy Targ. Drużyna trenera Sławomira Majaka prowadziła 1:0, ale w nie potrafiła utrzymać tego wyniku do końca spotkania.

Podhale Nowy Targ - Siarka Tarnobrzeg 1:1 (0:0)
Bramki:
Michał Grunt 65 - Paweł Szołtys 53.
Żółte kartki: Lewiński, Dynarek - Bieniarz.
Podhale: Styrczula - Dudek, Tonia, Tkocz, Lewiński, Janso, Dynarek, Surmiak (36. Mianowany), Kobylarczyk (71. Budinsky), Serafin (71. Burnat), Grunt.
Siarka: Kowal - Orzechowski, Józefiak, Bierzało, Sulkowski - Tabor, Rogala - D'Apollonio (70. Bieniarz), Szołtys (75. Zmarzlik), Skrzypek (80. Głowa), Gajewski.

Siarka, jak to ma zazwyczaj w ostatnim czasie, podeszła do tego spotkania z kilkoma brakami kadrowymi. Na boisko nie mogli wybiec: Mateusz Janeczko, Dawid Bałdyga (pauza za kartki) oraz kapitan, Sebastian Duda (kontuzja po ostatnim spotkaniu). Po wygranej nad Lewartem Lubartów tarnobrzeżanie mimo tych braków chcieli jednak pójść za ciosem.

W pierwszej połowie tarnobrzeżanie starali się mocniej zagrozić bramce przeciwnika, jednak nie potrafili strzelić ani jednego gola. Do samej przerwy utrzymał się wynik bezbramkowy.

Osiem minut po wznowieniu gry pierwszego w tym meczu gola strzelił sprowadzony zimą do Siarki Paweł Szołtys. Radość Siarki z prowadzenia nie trwała jednak długo i już dwanaście minut potem był remis - swoim strzałem doprowadził do niego Michał Grunt.

Więcej goli w tym spotkaniu już nie oglądaliśmy. Siarka podzieliła się punktami, a w następnej serii gier zmierzy się z Wisłą Sandomierz. Klub ten po dwóch porażkach na inaugurację rundy wiosennej dzisiaj ograł 1:0 Lewart Lubartów.