3 liga. Stal Stalowa Wola - KS Wiązownica 2:2. Remis zielono-czarnych z beniaminkiem i bardzo ładny gol Macieja Wojtaka (ZDJĘCIA)

Damian Wiśniewski
W meczu 35. kolejki rozgrywek grupy czwartej piłkarskiej trzeciej ligi Stal Stalowa Wola zremisowała w roli gospodarza z ligowym beniaminkiem, KS Wiązownica. Ozdobą meczu było bardzo ładne trafienie Macieja Wojtaka ze Stali.

Stal Stalowa Wola – KS Wiązownica 2:2 (0:1)
Bramki:
Mateusz Hudzik 66, Maciej Wojtak 78 - Patryk Róg 37, Kacper Rop 69 z rzutu karnego.
Żółte kartki: Jopek, Wietecha.
Stal: Wietecha – Waszkiewicz (65. Espana), Khorolskyi (65. Pietrzyk), Hudzik, Mistrzyk, Drobot (72. Wojtak), Zięba, Wiktoruk, Mroziński, Jopek, Płonka (65. Grabarz).
KS Wiązownica: Cynar – Bentkowski, Lorenc, Kasia, Kumor, Rop, Róg, Mac, Staszczak, Kmiotek, Michalik.
Sędzia: Patryk Świerczek (Brzesko).

Stal Stalowa Wola podeszła do tego meczu po dwóch udanych pojedynkach z Siarką Tarnobrzeg. Najpierw w meczu ligowym pokonała tego przeciwnika 4:0, a następnie w meczu o Puchar Podokręgu Stalowa Wola wygrała z nim po rzutach karnych. W tabeli ligowej natomiast wróciła na trzecie miejsce i mogła być optymistą przed pojedynkiem z rywalem ze strefy spadkowej. Do spotkania w Stalowej Woli beniaminek podszedł po czterech porażkach z rzędu.

W sobotnim spotkaniu długo obie drużyny grały dość spokojnie. Pierwszą okazję stalowowolanie stworzyli sobie około 25. minuty gry, ale Piotr Mroziński nie potrafił jej wykorzystać. Chwilę potem Konrad Kumor z KS Wiązownica w niezłej sytuacji wyraźnie przestrzelił.

Niedługo potem goście jednak objęli prowadzenie za sprawą uderzenia Patryka Roga. Stal nie potrafiła przed przerwą doprowadzić do remisu.

W drugiej połowie, na samym jej początku, jedni i drudzy stworzyli sobie po jednej bardzo dobrej szansie do strzelenia gola, której nie potrafili wykorzystać - po stronie Stali zawodnikiem, który nie zdobył bramki był Tomasz Płonka, a po stronie gości Kamil Bentkowski.

W 66. minucie gry gospodarze doprowadzili do remisu - po dośrodkowaniu w pole karne bramkarza drużyny gości pokonał środkowy obrońca, Mateusz Hudzik.

Radość gospodarzy nie trwała jednak długo, bo już trzy minuty potem po strzale z rzutu karnego na ponowne prowadzenie gości wyprowadził Kacper Rop.

W 78. minucie spotkania Maciej Wojtak dał jednak Stali kolejne wyrównanie. Zawodnik podkarpackiego klubu oddał piękny strzał z woleja i było 2:2.

Do końca meczu rezultat tego spotkania już się nie zmienił. Stal zremisowała 2:2, a kolejne spotkanie zagra już 19 maja ze Stalą Kraśnik na wyjeździe.