3 liga. Stal Stalowa Wola ograła 2:0 Unię Tarnów w ostatnim w tym sezonie meczu domowym

Tomasz Ryzner
Damian Wiśniewski
Twitter.com / Stal Stalowa Wola
W meczu 33. kolejki rozgrywek grupy czwartej piłkarskiej trzeciej ligi Stal Stalowa Wola ograła u siebie z Unią Tarnów. Za tydzień czeka ją mecz ostatniej kolejki - na wyjeździe zmierzy się z Koroną Rzeszów.

Stal Stalowa Wola – Unia Tarnów 2:0 (1:0)
Bramki:
Mateusz Hudzik 33, Daniel Świderski 77.
Stal: Smyłek – Skrzyniak, Hudzik, Khorolskyi, Olszewski, Zięba, Wojtysiak (65. Drobot), Jopek (86. Stelmach), Duda, Kacprzycki (86. Grabarz), Biskup (55. Świderski).
Unia (skład wyjściowy): Zając – Biś, Węgrzyn, Biały, Putin, Sojda, Dubas, Kajpust, Nytko, Jacak, Sierczyński.
Żółte kartki: Smyłek, Sierczyński.
Sędzia: Michał Mikulski (Lublin).

Początek spotkania należał do gości. Piłkarze Unii atakowali, oddawali strzały na bramkę zielono-czarnych. Stal przetrwała ofensywę i nie straciła gola. Po pierwszym kwadransie potyczki spotkanie się wyrównało.

W 25. minucie znów zrobiło się groźnie przed bramką Smyłka. Z kilkunastu metrów strzelał Dawid Sojda, lecz pan Mikołaj nie dał się zaskoczyć. W 33. minucie „Stalówka” odegrała się za ataki przeciwnika. Po ładnej akcji bramkarza drużyny z Tarnowa pokonał Mateusz Hudzik i zielono-czarni objęli prowadzenie 1:0.

Jeszcze przed przerwą Stal mogła podwyższyć prowadzenie. Najpierw strzelał Oskar Wojtysiak, a chwilę później dobijał Michał Biskup. Dwukrotnie świetnie obronił bramkarz gości.

Tuż przed przerwą Unia miała znakomitą okazję na doprowadzenie do remisu. W 42. minucie sędzia odgwizdał rzut karny dla gości, którego nie wykorzystał jednak Artur Biały. Kapitan Unii oddał niecelny strzał.

Tuż przed przerwą Unia Tarnów miała natomiast znakomitą okazję na doprowadzenie do remisu. W 42. minucie sędzia odgwizdał bowiem rzut karny dla gości, którego nie wykorzystał jednak Artur Biały. Kapitan Unii oddał niecelny strzał.

Stal wynik spotkania ustaliła w 77. minucie. Daniel Świderski znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, a napastnik „Stalówki” takich raczej okazji nie marnuje. „Świder” pewnie umieścił futbolówkę w siatce.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0