3 liga. Stal Stalowa Wola - Orlęta Radzyń Podlaski 2:2. Remisowy debiut nowego trenera, Łukasza Berety

Damian Wiśniewski
Stal Stalowa Wola
W sobotnim meczu rozgrywek grupy czwartej piłkarskiej trzeciej ligi Stal Stalowa Wola podzieliła się punktami z Orlętami Radzyń Podlaski. W roli trenera zielono-czarnych zadebiutował Łukasz Bereta.

Stal Stalowa Wola - Orlęta Radzyń Podlaski 2:2 (0:0)
Bramki:
Daniel Świderski 77, Jakub Jakimiuk 87 - Arkadiusz Maj 70, 73.
Żółte kartki: Duda, Lebioda, Cukrowski, Kiełbasa, Grober - Skrzyński, Szymala, Koszel.
Stal: Smyłek – Olszewski, Duda, Persak, Khorolskyi, Cukrowski (74. Stępniowski), Jopek, Drobot (63. Grober), Kiełbasa (82. Żelisko), Lebioda (63. Jakimiuk), Świderski.
Orlęta: Rosiak - Chyła, Szymala, Myszka, Skrzyński (82. Kołtunowicz), Chaliadka, Koszel, Cartella (77. Vahe), Bożym (46. Maj), Rycaj (46. Ćwik), Kamiński.
Sędziował: Mateusz Czerwień (Kraków).

Łukasz Bereta zadebiutował w roli trenera Stali Stalowa Wola. Po ośmiu kolejkach zielono-czarni mieli 13 punktów na koncie i ta liczba była niezadowalająca dla włodarzy i kibiców tego zespołu. Postanowiono pożegnać się z trenerem Rolandem Thomasem, a na jego miejsce zatrudniono 30-latek z Rudy Śląskiej, który jeszcze nie tak dawno temu prowadził Ruch Chorzów.

Do przerwy żadnych bramek nie oglądaliśmy, a w drugiej połowie goście z Radzynia Podlaskiego byli blisko tego, by zapewnić sobie piąty komplet punktów w tym sezonie. Po dwóch golach Arkadiusza Maja z minut 70. i 73, prowadzili bowiem 2:0, a prowadzenie mogli już na początku drugiej części gry, jednak wtedy gospodarzy uratowała poprzeczka.

W grze zespołu ze Stalowej Woli dominowała nerwowość, co ukazało się między innymi w napomnieniu żółtą kartką nowego szkoleniowca. Ostatecznie jednak zielono-czarni zdołali doprowadzić do remisu. W 77. gola kontaktowego strzelił Daniel Świderski, a punkt dla "Stalówki" dziesięć minut później uratował Jakub Jakimiuk.

Stal zremisowała 2:2, a kolejne ligowe spotkanie pod wodzą nowego szkoleniowca rozegra 25 września. Będzie to derbowy pojedynek z Siarką Tarnobrzeg.