3 liga. Stal Stalowa Wola przegrała sparing z Sandecją Nowy Sącz (ZDJĘCIA)

Damian Wiśniewski
W sobotę 19 lutego Stal Stalowa Wola przegrała w Wodzisławiu Śląskim 0:2 sparing z Sandecją Nowy Sącz.

Sandecja Nowy Sącz - Stal Stalowa Wola 2:0 (1:0)
Bramki:
Svetoslav Dikow 45, Tomasz Nawotka 57.
Sandecja: Pietrzkiewicz (46. Tokarz) - Słaby (60. testowany), Rudol (60. Osyra), Szufryn (60. Boczek), Nawotka (60. Chmiel), Kosakiewicz (60. Kobryń), Janicki (60. Sovsić), Maślanka (30. Fall, 60. Kasprzak), Walski (60. testowany), Zjawiński (39. Szczepanek), Dikow (72. Orzeł).
Stal: Smyłek - Zięba, Khorolskyi, Skrzyniak, Davidik, Wojtysiak, Jopek, Stępniowski, Olszewski, Radulj, Biskup oraz Wietecha, Kacprzycki, Stelmach, Duda, Barata, Grabarz, Hudzik, Pietrzyk, zawodnik testowany.

W zespole z Nowego Sącza zagrało dwóch byłych piłkarzy Stali, z którymi ta drużyna przed dwoma laty spadła z drugiej ligi: Dawid Pietrzkiewicz i Łukasz Zjawiński. "Stalówka" natomiast chciała zanotować trzecie z rzędu i w ogóle zwycięstwo w sparingu podczas zimowych przygotowań do rundy wiosennej.

W sobotnim pojedynku przeważali jednak piłkarze pierwszoligowej Sandecji, którzy już w ósmej minucie gry mogli objąć prowadzenia, ale po strzale jednego z nich piłka nieznacznie minęła bramkę Stali. W dalszej części pierwszej połowy nowosądeczanie stwarzali sobie okazje, a w pewnym momencie sędzia nie uznał gola strzelonego przez Zjawińskiego. Pod koniec tej części spotkania prowadzenie Sandecji dał jednak Svetoslav Dikow.

W 57. minucie meczu wynik na 2:0 dla Sandecji podwyższył Tomasz Nawotka i było to ostatnie trafienie podczas tego pojedynku. Stal przegrała 0:2, a najbliżej strzelenia gola była w 82. minucie, kiedy po jednym ze strzałów piłka odbiła się do poprzeczki bramki pierwszoligowca.

W sparingu tym pierwsze mecze jako zawodnik Stali zagrali jej nowy piłkarz, Łukasz Kacprzycki. Łukasz Bereta zdecydował się również na testowanie kolejnego ewentualnego nowego piłkarza.

Kolejny sparing Stal Stalowa Wola zagra z rezerwami występującej w PKO BP Ekstraklasie Bruk-Bet Termaliki Nieciecza (małopolska czwarta liga, komplet zwycięstw w pierwszej rundzie). Będzie to w najbliższą środę.