3 liga. Stal Stalowa Wola przegrała z Chełmianką Chełm

DW
Marcin Radzimowski
Stal Stalowa Wola doznała drugiej w całym sezonie 2020/2021 porażki w meczu grupy czwartej piłkarskiej trzeciej ligi. W środę wieczorem podopieczni trenera Szymona Szydełki nie przegrali z Chełmianką Chełm.

Stal Stalowa Wola - Chełmianka Chełm 0:1 (0:0)
Bramka:
Ołeksij Prytuliak 72.
Żółte kartki: Witasik, Surmiak - Maliszewski.
Stal: Siudak – Jarosz, Witasikż, Khorolskyi, Zięba (77. Waszkiewicz), Jopek (72. Wojtak), Stelmach (61. Stępniowski), Zmorzyński, Surmiak (71. Świerad), Mroziński, Fidziukiewicz.

Chełmianka: Ciołek - Kotowicz, Wołos, Maliszewski, Brzozowski, Grądz (89. Adamski), Brzyski, Wójcik (83. Wawryszczuk), Prytuliak (89. Bednar), Bonin (83. Dąbrowski), Myśliwiecki (60. Skoczylas).

Pierwszą groźną akcję w tym meczu rozegrali goście. W ósmej minucie gry strzał na bramkę oddał znany z występów w ekstraklasowych klubach, takich jak między innymi Legia Warszawa i Korona Kielce, Tomasz Brzyski. Piłka jednak nieznacznie minęła słupek.

Stalowowolanie odpowiedzieli po około kwadransie gry, kiedy w dobrej sytuacji znalazł się Michał Zięba - przegrał on jednak pojedynek z bramkarzem zespołu z województwa lubelskiego. Niedługo później Grzegorz Bonin, inny ekstraklasowy wyjadacz, przeprowadził akcję, zagrał do Wójcika, jednak ten z bliskiej odległości przestrzelił.

W 35. minucie gry przestrzelił Michał Grądz. Przewagę miała Chełmianka, ale wynik do przerwy nie uległ zmianie.

Po przerwie początkowo przewagę mieli gospodarze. Blisko strzelenia gola był Michał Fidziukiewicz, ale na posterunku był bramkarz rywali, Sebastian Ciołek. Niedługo potem goalkeeper dobrze interweniował także po uderzeniu Surmiaka.

Kiedy po upływie około 20 minut goście się przebudzili to... błyskawicznie uzyskali prowadzenie. Prytuliak oddał strzał z dystansu, a bramkarz Stali nie dał rady skutecznie interweniować. Wynik meczu mógł być nawet wyższy, ale w pewnym momencie Siudak Świetnie obronił strzał Brzozowskiego.

Kolejny mecz Stal Stalowa Wola zagra na wyjeździe z Wisłoką Dębica. Będzie to w sobotę, 12 września. Początek zmagań o godzinie 16:30.