3 liga. Stal Stalowa Wola zremisowała 2:2 z Cracovią II. Aleksander Drobot zdobył dwie bramki

Damian Wiśniewski
Aleksander Drobot strzelił w meczu z rezerwami ekstraklasowej Cracovii dwa gole, czym przyczynił się do zdobycia punktu przez Stal Stalową Wolę Marcin Radzimowski
W meczu 41. kolejki rozgrywek grupy czwartej piłkarskiej trzeciej ligi Stal Stalowa Wola zremisowała w roli gospodarza z Cracovią II 2:2. Dwie bramki dla zielono-czarnych zdobył Aleksander Drobot.

Stal Stalowa Wola - Cracovia II Kraków 2:2 (ZDJĘCIA Z MECZU)

Stal Stalowa Wola - Cracovia II 2:2 (2:1)
Bramki:
Aleksander Drobot 24, 38 - Adam Malisz 8, Krzysztof Bociek 72.
Żółte kartki: Wiktoruk, Stelmach – Nunes.
Stal: Wietecha – Waszkiewicz, Hudzik, Pietrzyk, Mistrzyk, Drobot (80. Stępniowski), Wojtak (75. Zięba), Wiktoruk, Jopek (80. Jopek), Mroziński, Płonka.
Cracovia II: Sendorek – Bończyk, Pieńczak, Malisz, Pituła (46. Bała), Strózik, Nunes (60. Dias), Grzebieluch (70. Bociek), Ziemnik, Ożóg, Wiśniewski.

Mecz Stali Stalowa Wola i Cracovii był starciem dwóch drużyn, które w rundzie wiosennej radzą sobie bardzo dobrze. Można było więc spodziewać się ciekawego, zaciętego pojedynku i taki też można było oglądać.

Gospodarze pierwszą niezłą szansę do strzelenia gola stworzyli sobie już w siódmej minucie gry, jednak wtedy strzał Macieja Wojtaka obronił bramkarz. Podobnie było chwilę potem po próbie Aleksandra Dobota. Pomocnik, sprowadzony do Stali w trakcie zimowego okienka transferowego, ostatecznie jednak dopiął swego.

W 24. minucie spotkania przymierzył z dystansu i wpakował piłkę do bramki. Było to trafienie wyrównujące, ponieważ wcześniej Tomasza Wietechę pokonał Adam Malisz. Na przerwę Stal schodziła jednak prowadząc, bo Drobot w 38. minucie zdobył drugą bramkę, tym razem po asyście od Tomasza Płonki.

W drugiej połowy pierwsze niezłe szanse miał Piotr Mroziński, który dwukrotnie mógł wpakować piłkę do bramki, ale brakowało mu skuteczności. Goście natomiast doprowadził do remisu w 72. minucie, a gola strzelił Krzysztof Bociek.

Więcej bramek w tym meczu już nie padło i Stal Stalowa Wola po raz drugi w tym sezonie nie przegrała z Cracovią II (za pierwszym razem było to 3:0). Wkrótce obie piłkarze Stali zagrają swoje ostatnie ligowe mecze w tym sezonie, a w 42. kolejce zagra na wyjeździe z Podhalem Nowy Targ. Cracovia II zakończyła swój sezon, gdyż w kolejnej serii gier będzie pauzowała.

"Stalówkę" oprócz tego czeka jeszcze starcie w finale Regionalnego Pucharu Polski z Wisłoką Dębica. Ten mecz odbędzie się 26 czerwca w Stalowej Woli.

Kibicowałeś "Stalówce" na meczu z Cracovią II Kraków? Poszuk...