kostek
Sokół Sieniawa (białe strony) pokonał Siarkę Tarnobrzeg.
Sokół Sieniawa (białe strony) pokonał Siarkę Tarnobrzeg. Grzegorz Kostka
Sokół po trzech remisach z rzędu, chciał za wszelką cenę zdobyć pełną pulę, ale też zachować miano drużyny niepokonanej w tym sezonie. Zadanie to w pełni wykonał.

Przez całą pierwszą połowę obie drużyny dbały przede wszystkim o tyły, przez co kibice za wiele sytuacji pod bramkowych nie zobaczyli. Praktycznie pierwsza groźna akcja w polu karnym gości, przyniosła gola gospodarzom. Piłkę wrzucił Mateusz Kalin, w piłkę nie czysto trafił Oskar Majda, ta jeszcze delikatnie otarła się o jednego z obrońców i wpadła przy słupku do bramki. Jeszcze w pierwszej połowie ze strony gospodarzy próbowali: Kacper Drelich oraz Oskar Majda, zaś ze strony Siarki Dawid Bałdyga, ale bez efektu bramkowego.

Mecz bardzie ożywił się po zmianie stron. Wpierw wprowadzony po przerwie Arkadiusz Gajewski, sprawdził czujność bramkarza gości, a chwilę później mogło być 2:0 dla Sokoła, jednak rzutu karnego nie wykorzystał Michał Kitliński. Strzał napastnika miejscowych sparował Maciej Kowal. Chwilę później po rzucie rożnym groźnie strzelał Dawid Burka, minimalnie chybiąc. W 65 minucie wyśmienitą okazję zmarnował Patryk Kapuściński, który z kilku metrów mając przed sobą tylko bramkarza gości, przeniósł piłkę nad poprzeczką. Z czasem Siarka, co raz większą liczbą zawodników próbowała atakować, ale defensywa miejscowych w porę kasowała zapędy przyjezdnych. Skupieni na defensywie miejscowi od czasu do czasu wyprowadzali kontry, jednak zabrakło im dokładności i skuteczności, aby podwyższyć wynik meczu.

Texom Sokół Sieniawa - Siarka Tarnobrzeg 1:0 (1:0)

Bramka: 1:0 Majda 18

Sokół: Zając – Kalin, Kapuściński, Drelich ż, Lis (84 Skała) – Purcha, Burka, Jędryas – Majda (65 Mazurek), Hass, Kitliński (68 King). Trener Ryszard Kuźma.

Siarka: Kowal - Bury, Bierzało ż, Duda, Sulkowski – Kargulewicz, Rogala ż, Wdowiak (64 D’Apollonio), Tabor, Mróz (58 Wolski) – Bałdyga (46 Gajewski). Trener Grzegorz Opaliński ż.

Sędziował Pachołek (Lubaczów). Widzów 200.