3 liga. Wisłoka Dębica - Siarka Tarnobrzeg 0:2 w sparingu. Kamil Adamek już strzela

Damian Wiśniewski
Widzew Łódź
Trzecioligowa Siarka Tarnobrzeg zagrała w sobotę 29 stycznia sparing z Wisłoką Dębica. Wygrała 2:0 po golach Kamila Adamka i Ivana Agudo.

Wisłoka Dębica - Siarka Tarnobrzeg 0:2 (0:0)
Bramki:
Kamil Adamek 56, Ivan Agudo 58.
Wisłoka: Maciąg (46. Daniel) - Cabała, Król (46. Surma), Boksiński (46. Kozłowski) - Zygmunt (46. Kontrabecki), Prokop (46. Fedan), Nowak (46. Łanucha) Rębisz - Dziadosz (46. Górecki), Palonek, Żmuda (46. Smoleń) .
Siarka (I połowa): Pietryga - Bieniarz, Stefanik, Józefiak - Stańczyk, Zmarzlik, Janeczko, Sulkowski - Jacenko - Mróz, testowany.
Siarka (II połowa): Kowal - Bierzało, Duda, Gessner - Kwaśniewski, Tyl, Rogala, Krempa - Agudo - Bałdyga, Adamek

Dla Siarki był to czwarty mecz sparingowy, ale pierwszy, w którym mierzyła się z przeciwnikiem grającym w tej samej lidze. Na początek ograła ona dwóch pierwszoligowców: Widzewa Łódź 3:1 i Apklan Resovią 3:0. Następnie przyszła porażka z czwartoligowym Izolatorem Boguchwała.

Z Wisłoką w tym sezonie w lidze Siarka nie przegrała natomiast ani razu (wygrana 3:0 i remis 0:0), a w starciu sparingowym podtrzymała tę serię zwycięstwem 2:0, choć do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis.

- Bardzo wyrównany mecz, do przerwy delikatnie przeważała Wisłoka, ale my też mieliśmy dwie stuprocentowe sytuacje - powiedział nam po spotkaniu drugi trener Siarki, Dariusz Dul.

W spotkaniu tym zadebiutowali dwaj nowi piłkarze Siarki, Kamil Adamek i Piotr Kwaśniewski. Ten pierwszy wpisał się na listę strzelców, otwierając wynik pojedynku w 56. minucie gry. Dwie minuty potem na 2:0 podwyższył Ivan Agudo i takim rezultatem zakończył się mecz.

- U Kamila widać doświadczenie i cwaniactwo w polu karnym. Stara się wkomponować w zespół i dobrze mu to idzie - dodał trener Dul.

Kolejny sparing Siarka zagra w środę z trzecioligową Bronią Radom (dziewiąte miejsce w tabeli grupy pierwszej).

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani