3 liga. ZAPIS RELACJI LIVE. Stal Stalowa Wola - Siarka Tarnobrzeg 4:0. Tarnobrzeżanie znokautowani w derbach (ZDJĘCIA)

Damian Wiśniewski
W meczu 33. kolejki rozgrywek grupy czwartej piłkarskiej trzeciej ligi Stal Stalowa Wola wysoko ograła Siarkę Tarnobrzeg.

Wielkie derby Podkarpacia dla "Stalówki". Zobaczcie zdjęcia ...

ZAPIS RELACJI LIVE

Stal Stalowa Wola - Siarka Tarnobrzeg 4:0 (0:0)
Bramki:
Piotr Mroziński 46, 80, Michał Mistrzyk 64 z rzutu karnego, Maciej Wojtak 90+4.
Żółte kartki: Drobot, Mistrzyk, Waszkiewicz, Płonka - Duda, Bałdyga, Rogala
Stal: Wietecha - Waszkiewicz, Khorolskyi, Hudzik, Sobotka - Drobot (83. Zięba), Mistrzyk (79. Wojtak), Witkoruk (68. Conde), Jopek, Mroziński (83. Stępniowski) - Grabarz (68. Płonka).
Siarka: Kowal - Orzechowski, Bierzało, Duda, Sulkowski - Janeczko, Tabor (79. Zmarzlik), Rogala, Skrzypek (65. Szołtys) - Bieniarz (59. D'Apollonio) - Bałdyga (65. Gajewski).
Sędzia: Mateusz Czerwień (Kraków).

90+4'
Koniec meczu! Stal Stalowa Wola rozbiła Siarkę Tarnobrzeg 4:0!

90+4'
GOOOL! Błąd obrońców Siarki, Maciej Wojtak wyszedł sam na z bramkarzem i pokonał go pewnym strzałem!

90+3'
Sobotka za mocno zagrał piłkę z rzutu wolnego i ta wyszła na aut bramkowy.

90+1'
To powinna być czwarta bramka dla Stali! Szymon Jopek wyszedł sam na sam z bramkarzem, ale trafił prosto w Macieja Kowala!

89'
Było blisko gola dla Siarki! Zmarzlik oddał bardzo dobry strzał sprzed pola karnego, a piłka nieznacznie minęła bramkę Wietechy.

87'
Żółta kartka dla Tomasza Płonki.

85'
Lewą stroną zaatakowała Siarka, ale skończyło się na aucie dla gospodarzy.

83'
Dwie zmiany w Stali. Zięba wszedł za Drobota, a Stępniowski za Mrozińskiego.

82'
Janeczko oddał strzał z dystansu, ale fatalnie przestrzelił.

81'
Aleksander Drobot zaatakował lewą stroną boiska, wpadł z piłką w pole karne i oddał strzał. Futbolówkę odbił Maciej Kowal, ale spadł ona pod nogi Piotra Mrozińskiego, który skierował ją do bramki.

80'
GOOOOL! Piotr Mroziński, 3:0!

79'
Zmiany w obu zespołów. Zmarzlik za Tabora u gości i Wojtak za Mistrzyka u gospodarzy.

78'
Kolejna próba strzału z dystansu, tym razem w wykonaniu Szołtysa. Piłka daleko minęła bramkę Wietechy.

76'
Rogala! Mocny i nieznacznie niecelny strzał pomocnika Siarki na bramkę gospodarzy.

74'
Zagranie w pole karne Siarki w kierunku Płonki, ale tego skuteczni uprzedził Kowal

72'
Szymon Jopek oddał strzał z dystansu, ale tym razem dobrze interweniował Maciej Kowal.

70'
Sulkowski dośrodkował z lewej strony boiska, a choć Gajewski upadł w polu karnym Stali, to sędzia pokazał, że nie ma mowy o rzucie karnym.

69'
Żółta kartka dla Adama Waszkiewicza,

68'
Dwie zmiany w Stali. Wchodzą Tomasz Płonka i Aboubacar Sidiki Conde, a schodzą Szymon Grabarz i Bartosz Wiktoruk.

66'
Hudzik był faulowany w środkowej strefie boiska.

65'
Paweł Szołtys i Arkadiusz Gajewski weszli na boisko w Siarce za Dawida Orzechowskiego i Dawida Bałdygę.

64'
GOOOOL! Michał Mistrzyk pewnie wykorzystał rzut karny!

64'
Fatalny błąd Siarki i karny dla Stali! Maciej Kowal za długo czekał z wybiciem piłki, potem faulował Wojciecha Bieniarza i arbiter podyktował rzut karny!

63'
Waszkiewicz zagrał z autu w pole karne Siarki, ale sędzia dopatrzył się spalonego.

61'
D'Apollonio dostał piłkę w polu karnym Stali, ale szybko ją stracił.

59'
D'Apollonio wszedł na boisko za Bieniarza.

58'
Mistrzyk zaatakował indywidualnie i oddał strzał sprzed pola karnego, ale piłka poleciała prosto w Kowala.

56'
Dośrodkowanie w pole karne Siarki, łapie piłkę Kowal.

54'
Niezły strzał Janeczki, piłka trafiła w boczną siatkę.

52'
Żółta kartka dla Mistrzyka.

46'
GOOOOL! Piotr Mroziński, 1:0 dla Stali! Pomocnik zielono-czarnych wykorzystał sytuację sam na sam po dośrodkowaniu z lewej strony boiska.

46'
Zaczynamy drugą połowę

45+3'
Koniec pierwszej połowy meczu.

45+2'
Stuprocentowa okazja Siarki! Po dośrodkowaniu z lewej strony boiska piłka spadła pod nogi Janeczki, a ten przestrzelił będąc kompletnie niepilnowanym!

45'
Rogala ukarany żółtą kartką.

44'
Niedokładne podanie Drobota w kierunku Mrozińskiego, łapie piłkę Kowal.

42'
Bałdyga faulowany przez Hudzika w środkowej strefie boiska.

40'
Skrzypek dośrodkował z prawej strony w pole karne Stali, złapał piłkę Wietecha.

39'
Janeczko faulowany na połowie gospodarzy.

37'
Wracamy do gry

36'
Kolejny faul Drobota na połowie Siarki. Sędzia nie pokazuje jednak drugiej kartki pomocnikowi Stali.

34'
Mistrzyk oddał strzał głową z okolic linii pola karnego, ale zrobił to niecelnie.

36'
Żółta kartka dla Drobota.

35'
Odpowiada Siarka - po szybkiej kontrze w niezłej sytuacji znalazł się Bałdyga, ale nie trafił on czysto w piłkę.

33'
Sobotka oddał strzał z dystansu, z rzutu wolnego. Bardzo jednak przestrzelił

32'
Żółta kartka dla Dawida Bałdygi,

31'
Drobot był faulowany na połowie Siarki.

29'
Dośrodkowanie w pole karne Siarki, łapie piłkę Kowal. Wcześniej żółtą kartką był ukarany Duda.

27'
Znowu groźnie pod bramką Siarki! Po zagraniu Mrozińskiego wzdłuż pola karnego strzał z ostrego kąta oddał Drobot, ale posłał piłkę tylko w boczną siatkę!

28'
Odpowiada Siarka - Tabor oddał strzał z okolic szesnastego metra, ale posłał piłkę wysoko nad bramkę.

26'
Mistrzyk oddał strzał z okolic linii pola karnego, ale zrobił to lekko i prosto w miejsce, gdzie stał Kowal.

24'
Sulkowski zablokował Mistrzyka na lewej stronie boiska.

22'
Wietecha był faulowany we własnym polu karnym po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

21'
Rogala oddał strzał z dystansu, ale po rykoszecie piłka minęła bramkę Wietechy.

19'
Mroziński oddał niezły strzał głową po dośrodkowaniu z prawej strony boiska, ale piłka poleciała nad bramkę Siarki.

18'
Bieniarz faulował Hudzika na połowie zespołu gospodarzy

16'
Bałdyga wpakował piłkę do bramki Stali po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, ale wcześniej sędzia dopatrzył się faulu i gola nie uznał.

14'
Siarka nieco oddaliła teraz zagrożenie i grę od własnej bramki

12'
Grabarz oddał strzał z dystansu, ale piłka poleciała prosto w ręce bramkarza Siarki.

11'
To powinien być gol dla Stali! Po dośrodkowaniu Wiktoruka z rzutu rożnego piłka spadła pod nogi Hudzika, ale ten jej nie opanował i ostatecznie wpadła w ręce Kowala.

10'
Znowu groźnie pod bramką Siarki! Po wrzutce z lewej strony piłkę na dogodnej pozycji otrzymał Mroziński, ale nie trafił on w światło bramki Kowala!

9'
Khorolskyi za krótko wybił piłkę spod własnej bramki, ale po wrzutce Skrzypka stalowowolanie zapobiegli zagrożeniu we własnym polu karnym,

7'
Tabor dośrodkował z prawej strony w pole karne Stali, ale tam dobrze interweniował Wietecha.

6'
Stal Stalowa Wola prowadzi grę na początku tego meczu, Siarka nastawiła się do gry z kontry.

5'
Dobra okazja Stali! Wiktoruk dostał piłkę w polu karnym gości, oddał strzał, ale po rykoszecie piłka minęła bramkę!

3'
Khorolskyi oddał strzał po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale piłka poleciała wysoko ponad bramkę gości.

2'
Wiktoruk zagrał w pole karne Siarki do Drobota, ale tego uprzedził skutecznie Orzechowski.

1'
Zaczynamy spotkanie!

16:55
Zapraszamy na relację live z meczu Stal Stalowa Wola - Siarka Tarnobrzeg! Powyżej są już dostępne wyjściowe jedenastki obu zespołów.

***

Jedni i drudzy w swojej historii mierzyli się ze sobą wielokrotnie, dość powiedzieć, że sobotnie starcie będzie ich 48 w historii bezpośrednim pojedynkiem. Lepszy ogólny bilans ma drużyna ze Stalowej Woli, która zwyciężała 17 razy. 18-krotnie ich pojedynki kończyły się remisami, a Siarka wygrała 12 razy. Bilans bramkowy wynosi 53:44 i jest korzystniejszy dla „Stalówki”.

Ostatni raz oba te zespoły zagrały ze sobą w rundzie jesiennej w Tarnobrzegu. Wówczas Stal nie miała dla gospodarzy żadnych litości i wygrała tamten mecz 4:1. Dwa gole strzelił nieobecny już w stalowowolskim klubie Michał Fidziukiewicz (zimą przeniósł się do drugoligowej Garbarni Kraków), po jednym dołożyli Filip Szifer oraz Volodymy Khorolskyi. Dla Siarki honorową bramkę zdobył Dawid Bałdyga.

Michał Fidziukiewicz nie jest jedynym zawodnikiem Stali z tamtego spotkania, który potem w przerwie zimowej odszedł do innego zespołu. Oprócz niego są to: Szymon Jarosz, Piotr Witasik (obaj trafili do Olimpii Grudziądz), Piotr Zmorzyński (Hutnik Kraków) i Rafał Surmiak (Podhale Nowy Targ). Dodatkowo w bramce Macieja Siudaka na stałe zastąpił przeżywający drugą piłkarską młodość Tomasz Wietecha. Zmiany w klubie zaszły więc całkiem spore.

Dla porównania ze składu Siarki z tamtego spotkania nie zobaczymy na pewno Kamila Kargulewicza (GKS Tychy), Pawła Wolskiego (Broń Radom), Pawła Mroza (wypożyczenie do Alitu Ożarów). Dodatkowo do zdrowia po ciężkich kontuzjach dochodzą Patryk Wdowiak, Michał Bury i Jakub Gessner. Zmian także będzie dużo.

Najważniejszymi roszadami zdają się jednak być te na stanowiskach trenerskich. W pierwszym spotkaniu Siarkę Tarnobrzeg poprowadził Grzegorz Opaliński, który już jednak w tym klubie nie pracuje - w przerwie zimowej zastąpił go były reprezentant Polski, Sławomir Majak.

W Stali Stalowa Wola natomiast między dwoma meczami derbowymi doszło do dwóch zmian na posadzie szkoleniowca. W tamtym starciu z Siarką zielono-czarnych poprowadził Szymon Szydełko (objął drugoligowy Hutnik Kraków). Jeszcze przed końcem pierwszej rundy zastąpił go Jaromir Wieprzęć, który miał przygotować drużynę do walki o najwyższe cele w kolejnym sezonie. On również jednak stracił pracę, a jego miejsce na razie zajął jego dotychczasowy asystent, Damian Skakuj.

W ostatnim czasie obie drużyny notują swoje lepsze i gorsze spotkania. Siarka Tarnobrzeg nie przegrała pięciu ostatnich pojedynków z rzędu, ale wygrała tylko dwa z nich: 2:1 z Sokołem Sieniawa i 1:0 z Orlętami Radzyń Podlaski. W środę 28 kwietnia bezbramkowo zremisowała z Cracovią II, wcześniej dzieliła się punktami z ŁKS Probudex Łagów (1:1) i Stalą Kraśnik (0:0).

Stal Stalowa Wola w tym samym czasie zdobyła o jeden punkt więcej. Wygrała trzykrotnie: 5:0 z Hetmanem Zamość, 1:0 z Chełmianką Chełm i 2:1 w ostatniej serii gier z Lewartem Lubartów. Jeden raz zremisowała, 0:0 z Wisłoką Dębica, a do tego raz przegrała - 0:1 z Koroną II Kielce (po tym meczu posadę stracił trener Wieprzęć).

W tabeli ligowej wyżej jest Stal - z 54 punktami na koncie jest czwarta. Siarka ma oczek o siedem mniej i jest ósma.