Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

39. edycja Biegu Nadwiślańskiego za nami [DUŻO ZDJĘĆ]

Grzegorz Lipiec
Grzegorz Lipiec
W niedzielne południe na dystansie 15 kilometrów z Baranowa Sandomierskiego do Tarnobrzega rywalizowało 140 biegaczy z południa Polski, w tym także i goście z Ukrainy. To właśnie nasi wschodni sąsiedzi zdominowali podium.

W niedzielne południe na dystansie 15 kilometrów z Baranowa Sandomierskiego do Tarnobrzega rywalizowało 140 biegaczy z południa Polski, w tym także i goście z Ukrainy. To właśnie nasi wschodni sąsiedzi zdominowali podium.

Najlepszy okazał Pavlo Veretskyi z LKB Rudnik, który na mecie zameldował się z czasem 48:16,82. Tuż za nim był Andrzej Starżyński z Klementynki (Fartlek Gorzyce i Okolice)- 48:20,57. Trzeci był Ruslan Sarchuk - 48:28,56. Czwarte miejsce zajął Michał Wojciechowski z Klubu Biegacza Witar Tarnobrzeg - 48:54,05. Za Michałem przybiegł duet ze Stalowej Woli: Patryk Pawłowski oraz Bogdan Dziuba (Stalowowolski Klub Biegacza). Bardzo dobre dziesiąte miejsce zajął Marek Rejman.

Wśród pań pierwsze miejsce przypadło Oksanie Raicie - 58:52,65, druga była Mariya Hudak - 58:54,42, a trzecia Małgorzata Siembida ze Stalowowolskiego Klubu Biegacza - 1:00:19,01. Czwarte miejsce wśród kobiet zdobyła Sylwia Bąba (MKS Stal Nowa Dęba). Trasa nie jest łatwa, bo trzeba było się zmierzyć choćby z dwoma podbiegami, było chłodno i wiał wiatr.

- Biegło się dobrze. Nie było tak dużego wiatru i to chyba było najważniejsze - mówił na mecie Pavlo Veretskyi. - Duża konkurencja też pomagała w osiągnięciu dobrych wyników. To nie był mój pierwszy bieg w Tarnobrzegu. Na pewno tutaj będę wracał.
Była tak niespodzianka. W dniu startu swoje urodziny miała Ewelina Płaneta - zawodniczka Klubu Witar Tarnobrzeg. Klubowicze przygotowali dla niej niespodziankę. Był szampan, tort i gromkie „Sto lat”. Ewelina była bardzo wzruszona.

Na terenie Parku Dzikowskiego w Tarnobrzegu odbyły się także biegi dziecięce i młodzieżowe na dystansach od 50 do 2000 metrów.
Patron biegu Alfred Freyer był zawodnikiem klubów IFC Katowice i Polonia Warszawa, urodził się, wychowywał i mieszkał w Dzikowie (obecnie część Tarnobrzega). Był absolwentem Szkoły Realnej w Tarnobrzegu (matura 1918), pracował jako urzędnik.

Zginął tragicznie podczas pożaru Pałacu w Dzikowie, ratując dzieła sztuki rodu Tarnowskich. Ośmiokrotnie zdobywał mistrzostwo Polski (5000 metrów, 10000 metrów, maraton, przełaje), czternastokrotnie bił rekord Polski (3000 metrów, 5000 metrów, 10000 metrów, 15 kilometrów, 20 kilometrów, 30 kilometrów, bieg godzinny, maraton), odniósł trzy zwycięstwa w meczach międzypaństwowych. Rok 2017 jest w Tarnobrzegu Rokiem Alfreda Freyera.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie