4 liga. Błękitni Ropczyce zasłużenie wygrali na wyjeździe z Sokołem Nisko

Michał Czajka
Wacław Nowacki
Błękitni Ropczyce pokonali na wyjeździe Sokół Nisko. - To chyba najlepszy zespół, z jakim graliśmy u siebie - przyznał po meczu kierownik Sokoła, Stanisław Smender.

Sokół Nisko – Błękitni Ropczyce 1:2 (0:1)

Bramki: 0:1 Darłak 42; 0:2 Wiktor 57; 1:2 Miazga 89.

Sokół: Drzymała 6 – Sławecki ż 5, Wojtak 5, Maciorowski 5, Stępień 5 (63 Sudoł 5), Buda 5 (72 Szewc), Drelich 5 (77 Sulich), Miśko 5, Lewiński 5 (55 Miazga 5), Zaskalski 5, Tyczyński 5 (83 Warchoł).Trener Rafał Leśniowski.

Błękitni: Hadała 7 – Orzech 7 (78 M. Kot), Cach 7, Waszczuk 7, Hirka 7 – Siepierski 7, T. Kot 7 (64 Kalin 7), Sulisz 7, Majcher 7 (64 Piwowar 7), Darłak 7 (70 Ł. Kosiba 7) – Wiktor ż 7. Trener Andrzej Szymański.

Sędziował Kołodziej 8 (Rzeszów). Widzów 200.

- Błękitni pokazali się jako bardzo poukładany i mądrze grający zespół - powiedział po meczu Stanisław Smender, kierownik Sokoła. Goście w pierwszej połowie stworzyli sobie kilka dobrych okazji, ale wykorzystali tylko jedną w samej końcówce. Siepierski zagrał dobrą prostopadłą piłkę do Darłaka, a ten pokonał Drzymałę. - Szkoda tego gola do szatni, bo poszliśmy do przodu i goście nas skontrowali - przyznał Smender.

W drugiej połowie Błękitni tym razem szybciej trafili do siatki Sokoła. Po rzucie wolnym wykonywanym przez Cacha, Wiktor musnął piłkę głową i podwyższył na 2:0. Potem ten zawodnik mógł jeszcze podwyższyć stan meczu, ale trafił w poprzeczkę. - Mieliśmy ten mecz pod kontrolą i sytuacji było sporo - przyznał kierownik Błękitnych, Przemysław Kulig.