mj
Tomasz Sowa
Zawodnicy Błękitnych Ropczyce pokonali na własnym boisku Sokół Nisko i na kolejkę przed końcem sezonu zapewnili sobie utrzymanie w lidze.

Dla Sokoła był to mecz o być albo nie być w czwartej lidze. Punkty zdobyte w Ropczycach dawały mu jeszcze szanse na utrzymanie. W ostatniej kolejce Nisko ma jeszcze mecz z Orłem Przeworsk. Ten jednak wygrał wyjazdowe spotkanie z Ekoballem Sanok i po przegranej niżan z Błękitnymi też jest już pewny utrzymania.

Ropczycki zespół był dobrze przygotowany do starcia z Niskiem. Już przed przerwą zdobył gola na 1:0. W kilka minut po zmianie stron Błękitni zdobyli kolejne.... trzy gole i praktycznie na tym emocje w tym spotkaniu się skończyły. Goście odpowiedzieli tylko jednym golem.

Sokół Nisko chcąc pozostać w gronie 4-ligowców musi teraz liczyć na to, że w trzeciej lidze utrzyma się KS Wiązownica, bo nie jest już w stanie poprawić swojej pozycji w tabeli. Nie spadnie też na niższe miejsce, bo ma lepszy bilans bezpośrednich meczów z Czarnymi Jasło.

Błękitni Ropczyce – Sokół Nisko 4:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Siepierski 36, 2:0 Siepierski 48, 3:0 Majka 52, 4:0 D. Zawiślak 54, 4:1 Marut 77.

Błękitni: Dybski – Kukla (58 Ogrodnik), Gdowik, Waszczuk, Kmiotek – Majka, Piwowar (65 Darłak), Majcher (78 Delekta), Świętoń, Siepierski – Zawiślak (65 Sulisz). Trener Marek Ormiański.

Sokół: Drozd – Stępień, Juda ż (70 Przepłata), Drelich, Wojtak, Szewczyk, Tetlak ż (60 Maciorowski), Stypa ż (65 Soboń), Dziopak, Marut ż, Idec ż (80 Szpyra). Trener Paweł Wtorek.