Konrad Karaś
Piłkarze z Niska chyba nie mogli wyobrazić sobie lepszego wejścia w sezon 2022/23. W sobotę „zielono-czerwoni” pewnie, bo 3:0, pokonali u siebie Igloopol Dębica.

Choć na początku spotkania lepiej na boisku spisywały się popularne „Morsy”, to pierwsza bramka padła dla gospodarzy. W 12. minucie po szybkim rozegraniu rzutu wolnego piłkę od Serafina otrzymał Michał Mistrzyk, który nie dał żadnych szans golkiperowi gości, Maksymilianowi Lisowi.

– Ten gol ustawił mecz – powiedział później trener zespołu z Niska Paweł Wtorek.

Przed przerwą groźną sytuację mieli jeszcze goście. Po dośrodkowaniu z bocznego sektora piłka spadła na głowę 19-letniego Filipa Leśniaka. Młody pomocnik Igloopolu z 7 metrów uderzył jednak nad poprzeczką.

Po zmianie stron Sokół dwukrotnie podwyższał prowadzenie. Najpierw, w 60. minucie, celny strzał po akcji sam na sam z bramkarzem oddał Filip Moskal. Kilkanaście minut później, niemal w identycznej akcji, gola zdobył Mistrzyk.

Do końca meczu bramki już nie padły i w taki sposób pierwsze punkty w tym sezonie powędrowały do drużyny beniaminka z Niska.

- Wynik 3:0 nie oddaje do końca tego, co wydarzyło się na boisku – mówił po spotkaniu trener Igloopolu Łukasz Cabaj. - Staraliśmy się grać w piłkę i kreować sytuację. Kulturą gry przewyższaliśmy naszego przeciwnika – dodał 40-letni szkoleniowiec „Morsów”.

Z kolei trener Sokoła Paweł Wtorek podkreślił, że Igloopol postawił jego drużynie trudne warunki.

- Widać, że w tej lidze grają już bardzo długo. Wyszli na ten mecz wysokim pressingiem, który udało nam się przetrzymać. Na szczęście nasze kontry okazały się skuteczne – ocenił Paweł Wtorek.

Sokół Nisko – Igloopol Dębica 3:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Mistrzyk 12, 2:0 Filip Moskal 60, 3:0 Mistrzyk 76.

Sokół: Kacper Moskal – Pyryt (87 Buczek), Stępień, Gnatek, Toś – Bigas (87 Kloc), Chamera (82 Drelich), Dziopak (75 Szewczyk), Serafin (20 Młynarczyk), Filip Moskal (75 Flis) – Mistrzyk. Trener Paweł Wtorek.

Igloopol: Lis – Cyran (80 Mendelka), Stefanik (76 Kornaś), Wanat, Wiszyński – Rokita (60 Cieśla), Wojtyło, Tarała – Brzostowski (70 Okoń), Drobot, Leśniak (70 Cyganowski). Trener Łukasz Cabaj.

Sędziował Damian Kublas (Jarosław). Widzów 600.