KN
Doskonale rundę rewanżową w grupie spadkowej rozpoczęły rezerwy 3-ligowej Stali Stalowa Wola, pokonując 3:1 Sokoła w Nisku. W Stali zadebiutował 20-letni Kolumbijczyk Harrison Perea Espana.

Już w pierwszej akcji spotkania zaatakowali gospodarze i Juda strzałem głową próbował pokonać Siudaka. Chwilę później przed szansą stanął Stępień, jednak piłka po jego strzale nieznacznie minęła słupek bramki. W 34 minucie fantastycznym paradami popisał się bramkarz Stali broniąc dwa groźne strzały rywala.

Wynik spotkania został otwarty w 41 minucie, kiedy to wspomniany debiutant wykorzystał znakomite podanie Lebiody i skierował silnym strzałem piłkę do bramki obok bezradnego Wierzgacza.

Po zmianie stron Sokół mocniej zaatakował i w 52 minucie stan rywalizacji został wyrównany. Damian Juda dokładnie dograł do swojego kolegi a ten będąc sam przed Siudakiem nie zmarnował okazji. Na stratę bramki w najlepszy z możliwych sposobów zareagowali gości i już dwie minuty później ponownie wyszli na prowadzenie. Espana popędził z piłką prawą stroną boiska, ograł obrońcę i idealnie wyłożył piłkę Jakubowi Lebiodzie, któremu pozostało skierować ją tylko do bramki.

Od 75 minuty Sokół musiał grać w osłabieniu. Obrońca gospodarzy nieprawidłowo zatrzymał wychodzącego na czystą pozycję Hascaka i sędzia spotkania bez wahania ukarał czerwoną kartką Bartłomieja Ideca.

Kropkę nad i w doliczonym czasie gry postawił Bartosz Tłuczek, który po samotnym ponad 30 metrowym rajdzie pokonał Stanisława Wierzgacza posyłając piłkę tuż przy słupku. Po bramce, nie wznawiając już od środka sędzia spotkania zakończył mecz i drużyna ze Stalowej Woli mogła cieszyć się ze zwycięstwa i 3 punktów, które są dla nich bardzo potrzebne w walce o utrzymanie swojego czwartoligowego bytu.

Sokół Nisko - Stal II Stalowa Wola 1:3 (0:1)

Bramki: 0:1 Espana 41, 1:1 Stępień 52, 1:2 Lebioda 54, 1:3 Tłuczek 90+4

Sokół: Wierzgacz – Tetlak, Idec [czk75], Szewczyk żk, Tabaka (60. Tur żk), Stępień żk, Stypa, Wojtak (70. Soboń), Dziopak, Marut, Juda. Trener Paweł Wtorek

Stal II: Siudak – Białas, Bosak, Pietrzyk (46. S.Gnatek), B.Gnatek, Popek (75.Fedejko), Espana żk (85.Burdzy), F.Moskal, Hascak, Lebioda żk (78.Świerad), Tłuczek. Trener Sławomir Adamus