Łukasz Solski
Kamil Wojtak strzelił gola w doliczonym czasie meczu i jego Sokół Nisko zremisował w Przemyślu z Polonią 2:2 (1:1). Od 77. minuty goście grali w osłabieniu - Piotr Szewczyk otrzymał czerwoną kartkę.

Wynik w 33. min otworzył Wojciech Tyczyński, który po wrzutce z rzutu wolnego strzałem głową w długi słupek pokonał Piotra Ciska. Poloniści wyrównali siedem minut później. Mateusz Wanat podał na wolne pole do Pawła Sedlaczka, a ten wykorzystał sytuację sam na sam. Jeszcze przed przerwą strzelec bramki zszedł z boiska z urazem mięśniowym lewej nogi.

W drugiej połowie obie ekipy zagrały odważniej, pojawiło się więcej strzałów. W 57. min Wanat dograł z rożnego w pole karne, gdzie najwyżej wyskoczył Piotr Kuźniar. Futbolówka odbiła się jeszcze od słupka i wpadł do siatki. Było 2:1 dla gospodarzy i gra się zaostrzyła. W 73. min urazu kolana doznał Patryk Tetlak i po meczu trafił do szpitala. W 78. min rezerwowy Piotr Szewczyk sfaulował na środku boiska Bernarda Stopę i zobaczył czerwoną kartkę.

Sprawę wyniku mogli rozstrzygnąć Wanat, Stopa i Hryhorii Zanko, ale ich strzały świetnie obronił Patryk Drzymała. W doliczonym czasie gry wszyscy piłkarze Sokoła łącznie z golkiperem znaleźli się w pobliżu bramki Polonii. Wydawalo się, że Cisek obronił strzał Kamila Wojtaka, ale piłka ostatecznie wtoczyła się do bramki.

- Prowadząc 1:0 straciliśmy bramkę po błędzie taktycznym, później po przerwie moim zdaniem Polonia wyszła na prowadzenie po faulu na moim zawodniku. Nie będę komentował pracy sędziów, bo chyba nie ma już sensu na tym poziomie. Grając w osłabieniu Polonia miała mnie wykończyć, ale sprawdziło się porzekadło o niewykorzystanych sytuacjach, które się zemściły. W tym przypadku słoneczko uśmiechnęło się do mojego zespołu. Dziękuję chłopkom za wytrwałość i determinację. Cieszę się z remisu, aczkolwiek mieliśmy plan na zwycięstwo. Wyniki wydaje się sprawiedliwy - powiedział trener gości Rafał Leśniowski.

Polonia Przemyśl - Sokół Nisko 2:2 (1:1)

Bramki: 0:1 Tyczyński 33, 1:1 Sedlaczek 40, 2:1 Kuźniar 57, 2:2 Wojtak 90.

Polonia: Cisek – Kuźniar, Hajduk, Czuryk, Valihura (79 Popynaka), Błahuciak żk, Wanat, Szpilka, Falko (61 Głuszko), Zanko żk, Sedlaczek (44 Stopa). Trener grający Piotr Cisek.

Sokół: Drzymała – Tetlak (73 Szewczyk czk faul-78), Maciorowski, Buda, P. Tur (61 Tabaka), Stypa żk (83 Rytuna), M. Tur (76 Soboń), Wojtak, Drelich (55 Przepłata), Stępień żk, Tyczyński. Trener Rafał Leśniowski.

Sędziował Maksymilian Ciak (Stalowa Wola). Widzów 100.

4 liga. Polonia Przemyśl zremisowała u siebie z Sokołem Nisk...

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0