9 medali mistrzostw Polski dla IKS Jezioro Tarnobrzeg (ZDJĘCIA)

Damian Wiśniewski
Dwa złote, srebrny i sześć brązowych medali. To dorobek tenisistów stołowych IKS Jezioro Tarnobrzeg, którzy wystąpili w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Niepełnosprawnych rozgrywanych w Krakowie.

Mistrzem Polski w singlu i w deblu został Krzysztof Żyłka - obronił on oba tytuły mistrzowskie z 2019 z Wisły. W grze finałowej singla w kl. 4 wózki pokonał 3:0 (16:14 11:9, 11:4) Rafała Lisa, natomiast w finale gry podwójnej mężczyzn (kl. 2-5 „wózki”) Krzysiek i Rafał pokonali 3:0 (11:9, 11:1, 11:8) duet Tomasz Jakimczuk / Rafał Czuper.

Wicemistrzem Polski w singlu i brązowym medalistą w deblu został Paweł Włodyka. W grze półfinałowej singla mężczyzn w kl. 10 pokonał 3:2 (6:11, 11:4, 6:11, 12:10, 11:8) Damiana Winnickiego, a w finale 1:3 (6:11, 11:8,7:11,3:11) uległ Igorowi Misztalowi. W grze podwójnej mężczyzn (kl. 7-10) Paweł wraz z Maksymem Chudzkickim z KS Bronowianki Kraków pokonali w ćwierćfinale 3:0 (11:6, 11:7, 11:8) debel Marcin Zieliński / Wojciech Wlazło. W walce o finał po emocjonującej grze 2:3 (14:12, 8:11, 11: 6, 9:11, 6:11) przegrali z parą, którą tworzyli Hubert Morusiewicz / Marcin Skrzynecki.

Dwa brązowe medale w singlu i w deblu zdobył Janusz Chamot. W meczu, którego stawką był srebrny medal singla mężczyzn w kl. 3 wózki przegrał po zaciętej walce 2:3 (11:13, 5:11, 12: 10, 11:9, 8:11) z Ryszardem Papisem. Natomiast w ćwierćfinale gry podwójnej mężczyzn kl. 2-5 „wózki” Janusz wraz Mariuszem Czerwińskim pokonali 3:0 (11:8, 11:5, 11:8) duet ze Skierniewic: Sławomir Przybysz / Michał Czułek, by w grze o finał ulec 1:3 (7:11, 8:11, 11:8, 4:11) mistrzom Polski Żyłka / Lis.

Kolejne brązowe medale zdobyli: mikst Paweł Mazuryk / Joanna Ryba (AZS UWM Olsztyn), którzy w ćwierćfinale gry podwójnej mieszanej kl. 7-10 pokonali 3:1 (11:3, 11:9, 6:11, 11:7) parę Katarzyna Marszał / Mariusz Olczak (IKS AWF Warszawa) a w walce o finał przegrali 0:3 (6:11, 5:11, 2:11) z Mistrzami Polski parą Maksym Chudzicki / Karolina Pęk (KS Bronowianka Kraków). W singlu mężczyzn w kl. 1-2 wózki brąz wywalczył Piotr Sokalski a w deblu mężczyzn kl. 11 medal brązowy przywozi z Krakowa Paweł Demkowicz wraz z zawodnikiem Start Łódź Wiktorem Kwiatkowskim.