Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Agencja Rozwoju Przemysłu mocno inwestuje w strefę w Tarnobrzegu. Teraz powstanie ważny parking

Marcin Radzimowski
Podpisano umowę na budowę parkingu. Od lewej Dariusz Śliwowski – wiceprezes ARP, Michał Hudaszek  - prezes firmy Antex II, Adam Kuśnierz – dyrektor Oddziału ARP w Tarnobrzegu.
Podpisano umowę na budowę parkingu. Od lewej Dariusz Śliwowski – wiceprezes ARP, Michał Hudaszek - prezes firmy Antex II, Adam Kuśnierz – dyrektor Oddziału ARP w Tarnobrzegu. Marcin Radzimowski
Parking dla ciężarówek z zapleczem sanitarnym dla kierowców, oświetlenie ulicy Zakładowej, tworzenie parku przemysłowego - to tylko niektóre projekty, jakie w Tarnobrzegu zamierza w najbliższym czasie zrealizować Agencja Rozwoju Przemysłu S.A., od 21 lat zarządzająca Tarnobrzeską Specjalną Strefą Ekonomiczną EURO-PARK WISŁOSAN.

– Do tej pory wydaliśmy blisko 400 zezwoleń na prowadzanie działalności gospodarczej. Dzięki temu ponad 22 tysiące osób znalazło zatrudnienie w firmach działających w strefie, z tego niemal 5 tysięcy w samych Tarnobrzegu i jego okolicach - podkreślał Dariusz Śliwowski, wiceprezes Agencji Rozwoju Przemysłu na środowej konferencji prasowej. - Cały czas inwestujemy w rozwój strefy, rozumiejąc, jak ogromne ma ona znaczenie dla regionu: jako pracodawca, partner inwestorów, ale także aktywny uczestnik życia społecznego Tarnobrzega i jego okolic. Inwestujemy w budowę dróg, w oświetlenie ulic, w doprowadzenie mediów do działek inwestycyjnych. Z tego korzystają zarówno przedsiębiorcy, jak i mieszkańcy. Teraz uruchamiamy kolejne projekty, które przyczynią się do poprawy warunków funkcjonowania firm, do rozwoju infrastruktury Tarnobrzega i podniesienia jakości życia mieszkańców.
W podstrefie Machów, należącej do tarnobrzeskiej SSE, ARP S.A. kupiła od Siarkopolu i Zakładów Chemicznych 1,5 hektara gruntów, na których powstanie parking dla ciężarówek. Inwestycja przewiduje także budowę oświetlenia drogi dojazdowej - na ulicy Zakładowej. – Polska awansowała do grona gospodarek rozwiniętych, to oznacza wręcz obowiązek zapewnienia odpowiedniego standardu dla pracowników i mieszkańców w strefie, która powinna być biznesową wizytówką miasta. Nasz projekt ma duże znaczenie dla miasta i jego mieszkańców. Ciężarówki, które do tej pory parkowały wzdłuż ulic, tym samym ograniczając przepustowość drogi, znajdą miejsca postojowe na dużym parkingu – mówił Adam Kuśnierz, dyrektor Oddziału ARP S.A. w Tarnobrzegu.

Inwestycje ARP w infrastrukturę drogową to także poprawa jakości dróg oraz rozwój transportu zbiorowego. Wspólnie z lokalnymi samorządami Agencja opracowała plan organizacji komunikacji na terenach strefy oraz dokonała przeglądu i oceny stanu technicznego wewnętrznych dróg dojazdowych. Przygotowuje program ich modernizacji oraz budowy kolejnych odcinków. To poprawi transport samochodowy.

Agencja Rozwoju Przemysłu zwiększa też powierzchnię obszarów inwestycyjnych.
– Negocjujemy warunki zakupu terenu o powierzchni około 40 hektarów w pobliżu Tarnobrzega. Chcemy zaoferować go inwestorowi, który szuka dużej, dobrze skomunikowanej powierzchni. Ponadto finalizujemy rozmowy z Kopalnią Siarki „Machów”, dotyczące kupna działki inwestycyjnej o powierzchni około 3 hektarów - dodał dyrektor Kuśnierz. - W połączeniu z już posiadanymi sąsiednimi terenami da to obszar 10 hektarowego kompleksu inwestycyjnego. Po uzbrojeniu terenów, będą one do dyspozycji przedsiębiorców pod nowe projekty inwestycyjne. Rozważamy także budowę w Tarnobrzegu kolejnych hal produkcyjno-magazynowych oraz rozwój infrastruktury parku przemysłowego.

Przedstawiciele ARP podkreślali znakomicie układającą się współpracę z tarnobrzeskim samorządem, który bardzo aktywnie realizuje szereg przedsięwzięć znacząco poprawiając ofertę inwestycyjną w tym rejonie.

- Oczekujemy, że dalsza współpraca układać się będzie równiez bardzo efektywnie. To bardzo ważne, że potrafimy wspólnie spojrzeć na potrzeby, wyzwania i potencjał Tarnobrzega i sąsiednich gmin. Wysiłkiem ARP i samorządu planujemy przywrócić miasto na mapę najlepszych lokalizacji dla rozwoju kariery zawodowej, życia prywatnego i inwestowania w Polsce. Razem pracujemy nad tym, aby zza okna zniknęły tereny czekające od dwudziestu lat na zagospodarowanie, a pojawiły się nowe zakłady, biura i ciężarówki, przyjeżdżające do Tarnobrzega po produkty, wytwarzane w strefie. Strategię na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju traktujemy poważnie – mówił Dariusz Śliwowski, wiceprezes Agencji Rozwoju Przemysłu S.A.

Podczas konferencji wiceprezes ARP Dariusz Śliwowski podpisał umowę na budowę parkingu dla ciężarówek z Michałem Hudaszkiem, prezesem firmy Antex II z Lubyczy Królewskiej, która zaprojektuje i wybuduje parking oraz zaplecze.

POLECAMY RÓWNIEŻ:




Przygotowanie grzybów - krok po kroku - do spożycia, suszenia, mrożenia, marynowania




Praca marzeń, czyli TOP 10 wyjątkowych stanowisk pracy





TOP 10 polskich przysmaków w zagranicznym wydaniu






Oglądasz KUCHENNE REWOLUCJE? Oto QUIZ dla ciebie





Muszka owocówka. 10 sposobów jak się jej pozbyć z kuchni





Najdziwniejsze pytania w "Milionerach" [QUIZ]




ZOBACZ TAKŻE: STUDIO KADRA po meczu Polska - Włochy. Brzęczek się pogubił, co będzie w eliminacjach?

Źródło:vivi24

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Co dalej z limitami płatności gotówką?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie