Tysiące maszyn i ciągników od początku tygodnia zwożonych jest na 25. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej w Kielcach. Trwają intensywne prace, by w piątek o 10 otworzyć Agrotech w pełnym blasku. Wizytę zapowiedzieli minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski i wicepremier Beata Szydło.

- To będą zdecydowanie największe targi rolnicze w Kielcach. Prace wrą w 11 halach i na terenie zewnętrznym, zajmujących w sumie 66 tysięcy metrów kwadratowych - mówi Katarzyna Kulińska z biura prasowego Targów Kielce. - Budowane są stoiska, czyszczone, polerowane i ustawiane maszyny oraz ciągniki. Wszystko musi być gotowe na piątek, tego dnia o 10 oficjalne otwarcie Agrotechu.

I pierwszego dnia wizytę na targach zapowiedzieli Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa i rozwoju wsi, oraz Beata Szydło, wicepremier. W planie mają między innymi zwiedzanie wystawy.

Przez trzy dni ofertę zaprezentuje ponad 750 wystawców z 25 krajów świata. Zobaczymy najnowsze ciągniki, kombajny, opryskiwacze, siewniki, pługi, agregaty, przyczepy, maszyny i urządzenia, a także nawozy, środki ochrony roślin, biostymulatory, instalacje urządzeń i konstrukcje budowlane, odzież i przyrządy do prac rolnych. Będą premierowe pokazy maszyn - modelu ciągnika napędzanego metanem od New Holland, Tractor of the year 2019 od Case IH, szereg rozwiązań - także do uprawy ziemi zeschniętej od firmy Dziekan, siewnik punktowy z sekcjami wysiewającymi od Maschio Gaspardo, kombajn do zbioru owoców miękkich oparty o technologię nieznaną dotychczas na świecie od AGRO Trade@Service z Kielc.

Ponadto swoje stoiska będą miały instytucje służące rolnictwu, jak Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, na której stoisku (H-23) będzie można wypełnić e-wniosek o dopłaty bezpośrednie. Spośród konferencji warto zwrócić uwagę na tę o bezpiecznym i legalnym zatrudnieniu cudzoziemców w rolnictwie - sala G3 w piątek od 12 do 15. Ponadto tego dnia będzie też panel o uprawie konopi (sala E3, hala) prowadzony przez Centrum Doradztwa Rolniczego.

Zobacz galerię


KLIKNIJ TU I ZOBACZ PROGRAM TARGÓW AGROTECH 2019

WAŻNE:
Wystawę można zwiedzać w piątek od 10 do 17 oraz w sobotę i niedzielę - od 9 do 17. Bilety 10 złotych, ulgowy - 5 złotych, wejście do godziny 16. Spodziewajmy się utrudnień w ruchu na drogach dojazdowych do Targów Kielce, które mieszczą się na ulicy Zakładowej 1 - krajowej 74, 77 oraz wszystkich kieleckich ulicach.

CZYTAJ WIĘCEJ O AGROTECHU 2019: Agrotech 2019 w Kielcach startuje w piątek i już bije rekordy. Pełen premier najnowszych ciągników

ZOBACZ TAKŻE


POLECAMY RÓWNIEŻ:


NOWE ZASADY PRZECHOWYWANIA NAWOZÓW I NAWOŻENIA


PLAN NAWOŻENIA AZOTEM – JAK SPORZĄDZIĆGdzie zarejestrować koło gospodyń wiejskich?Dopłaty do paliwa rolniczego 2019
Śmieszne nazwy miejscowości w Polsce. ZOBACZ galerię!NIE CHCIAŁ JEJ ROLNIK, KTÓRY SZUKA ŻONY. ZOBACZCIE ZDJĘCIA WYSPORTOWANEJ PAULINY