Andrzej Piaseczny w szpitalu. Doktor Marek Posobkiewicz mówi, jak artysta jest leczony

Anna Bilska
Anna Bilska
Andrzej Piaseczny od tygodnia przebywa w szpitalu z powodu Covid-19.
Andrzej Piaseczny od tygodnia przebywa w szpitalu z powodu Covid-19. Fot. ZOOM
Andrzej Piaseczny w szpitalu przebywa już od tygodnia. O tym, w jakim jest stanie i jak jest leczony poinformował doktor Marek Posobkiewicz, pochodzący z Szydłowca lekarz wojskowy oraz były Główny Inspektor Sanitarny. On sam także ciężko przeszedł Covid-19 i - podobnie jak Piaseczny - musiał zmierzyć się nie tylko z chorobą, ale również z hejtem.

Andrzej Piaseczny, pochodzący z Pionek a od wielu lat mieszkający w Oblęgorze pod Kielcami, z powodu Covid-19 przebywa w szpitalu, gdzie przyjmuje leki oraz tlen. Mimo trudności w oddychaniu, w środę tydzień temu piosenkarz nagrał film, na którym ledwo łapie oddech i przeprasza fanów za odwołane koncerty. Jednocześnie podziękował za fachową opiekę zespołowi medycznemu.

Na film Piasecznego zareagowała celebrytka Viola Kołakowska.

Cóż to jest za żenada. Kiepski aktor z ciebie Andrzej, naprawdę zły... Co to jest za obrzydliwa propaganda... Do czego się posuną? Co za to dostałeś?

- oceniła Viola na Instagramie.

W programie "Newsroom" Wirtualnej Polski doktor Marek Posobkiewicz z Szydłowca opowiedział, jak Piaseczny się czuje a także odniósł się do komentarzy pojawiających się w sieci.

Byłem u Andrzeja Piasecznego w szpitalu, jest bardzo chory i jest podłączony do tlenu. Nie powiedział ani nie zaśpiewał jeszcze ostatniego słowa, więc wróci do nas i będzie nas bawił i cieszył swoją muzyką. Jeżeli chodzi o komentarze dotyczące tego, że Andrzej Piaseczny udaje, to mogę powiedzieć tylko jedno. Doczekaliśmy się szczepionki na koronawirusa, ale tej na głupotę niestety jeszcze nie ma.

Myślę, że z Andrzejem Piasecznym będzie wszystko dobrze, jako lekarze robimy wszystko, co w naszej mocy, aby pacjenci jak najszybciej mogli wrócić do swoich domów - dodał lekarz i wyjaśnił, w jaki sposób leczony jest Andrzej Piaseczny. - To między innymi tlenoterapia z wysokimi przebiegami i inne lekarstwa, takie jak antybiotyki czy sterydy, leki przeciwwirusowe oraz duże dawki tlenu, które stosuje się podczas zapalenia płuc.

Przypomnijmy, że doktor Posobkiewicz na Covid-19 zachorował pod koniec października. Leczony był w szpitalu, przyjmował osocze ozdrowieńców.

Lekarz zmagający się z chorobą, nagrał dla Edyty Górniak piosenkę. Gwiazda głosiła wówczas, że w szpitalach leżą statyści.

Wideo

Materiał oryginalny: Andrzej Piaseczny w szpitalu. Doktor Marek Posobkiewicz mówi, jak artysta jest leczony - Echo Dnia Świętokrzyskie

Dodaj ogłoszenie