Badminton. Bardzo dobre wyniki Stali Nowa Dęba w Wieliczce

Damian Wiśniewski
archiwum klubu
W Wieliczce koło Krakowa rozegrany został VII Ogólnopolski Turniej Badmintona "Wielicki Cup" w różnych kategoriach wiekowych, między innymi w kategorii amatorów i weteranów. W zawodach tych bardzo dobrze spisała się czwórka badmintonowych weteranów i amatorów z Nowej Dęby.

Znakomicie w grze pojedynczej mężczyzn w kategorii "open +45" lat spisał się nowodębianin Tadeusz Szczur, który po pasjonującym i dramatycznym pojedynku finałowym pokonał Krzysztofa Knapika (Kraków) 2:1 (21:16;14:21;22:20) zajmując pierwsze miejsce. Na miejscu piątym uplasował się drugi nowodębianin Mieczysław Sitko.

Bardzo dobrze w grze podwójnej mężczyzn w kategorii "open +45 lat" spisał się debel weteranów: Mieczysław Sitko / Tadeusz Szczur. Para z Nowej Dęby po znakomitej grze wywalczyła pierwsze miejsce, a na trzecim miejscu uplasował się drugi debel nowodębian: Jacek Tomasiewicz/ Łukasz Wąsik.

W grze podwójnej mężczyzn w kategorii "open zaawansowani" na trzecim miejscu uplasował się debel: Jacek Tomasiewicz/ Łukasz Wąsik.

- Był to kolejny bardzo dobry występ nowodębskich najstarszych badmintonistów w sezonie 2021/2022. Gratulacje dla całej czwórki - przekazał nam klub Stal Nowa Dęba.