Badminton. Dobry występ Tymoteusza Malika ze Stali Nowa Dęba

OPRAC.:
Damian Wiśniewski
archiwum klubu
Na Mazowszu, w miejscowości Józefosław koło Warszawy, w ośrodku treningowym polskich badmintonistów rozegrany został Krajowy Turniej Elity (druga edycja turnieju o Puchar Polski Elity) w badmintonie. Wziął w nim udział zawodnik Stali Nowa Dęba.

W tych prestiżowych dla polskich badmintonistów zawodach znowu rewelacyjnie spisał się zawodnik Stali Nowa Dęba, czołowy badmintonista Podkarpacia i Polski Tymoteusz Malik.

Tymoteusz w tym turnieju wystąpił w grze pojedynczej i grze podwójnej. W singlu mężczyzn Tymoteusz wywalczył bardzo dobre szóste miejsce.

Znakomicie natomiast spisał się w grze podwójnej mężczyzn, w której wspólnie w Robertem Cybulskim (ABRM Warszawa) po koncertowej grze wywalczyli pierwsze miejsce, tracąc w turnieju tylko jednego seta.

W pojedynku finałowym debel Tymoteusz Malik (Stal Nowa Dęba) / Robert Cybulski (ABRM Warszawa) po dramatycznym pojedynku pokonał debel: Szymon Stokfisz (UKS Unia Bieruń) / Adam Szolc (UKS Hubertus Zalesie Górne) 2:1 w setach: 14:21; 22:20; 21:18.

Był to już drugi z rzędu triumf Tymka Malika, badmintonisty Stali Nowa Dęba w tych prestiżowych zawodach jakim jest Puchar Polski Elity, a osiągnięte do tej pory wyniki tego znakomitego badmintonisty napawają dużym optymizmem i są bardzo dużą motywacją do dalszej, wytężonej pracy na treningach, a także dalszych startów dla wszystkich zawodników sekcji badmintona.