Badminton. Zawodnicy Stali Nowa Dęba wystąpili na turnieju SBL Cup Grand Prix Elity (ZDJĘCIA)

Damian Wiśniewski
Zawodnicy Stali Nowa Dęba na turnieju SBL Cup Grand Prix Elity
Zawodnicy Stali Nowa Dęba na turnieju SBL Cup Grand Prix Elity archiwum klubu
W województwie śląskim w miejscowości Bojszowy koło Tychów rozegrany został kolejny w tym sezonie wysoko punktowany turniej badmintona SBL Cup Grand Prix Elity. W tej rywalizacji dobrze spisali się zawodnicy Stali Nowa Dęba.

W tych prestiżowych w polskim badmintonie zawodach znakomicie spisała się dwójka badmintonistów Stali Nowa Dęba: Tymoteusz Malik i Patryk Kopeć.

Bardzo dobrze spisał się Tymoteusz Malik, który w grze pojedynczej mężczyzn po morderczych pojedynkach oraz w stylu godnym prawdziwego mistrza wywalczył pierwsze miejsce, pokonując w pojedynku finałowym Aleksandra Dzwonnika (ŚKBad Harcownik Warszaw) 2:1 (15:21;21:11;21:15).

W grze podwójnej mężczyzn bardzo dobre trzecie miejsce wywalczył debel mężczyzn Stali Nowa Dęba: Patryk Kopeć / Tymoteusz Malik.

Dobrze w grze mieszanej spisał się Patryk Kopeć, który wspólnie ze swoją partnerką mixtową, Aminą Lysenko (Ukraina), po bardzo dobrej grze wywalczyli trzecie miejsce.

- Dla Patryka wspólna gra na tym turnieju z zawodniczką z Ukrainy miała podwójny wymiar. Oprócz ważnego jakim jest dla każdego sportowca aspekt sportowy to jednak ta gra miała chyba jeszcze ważniejszy i jakże symboliczny wydźwięk, czysto ludzki w kontekście tego co w chwili obecnej dzieje się w ojczyźnie Aminy, Ukrainie - przekazał nam klub z Nowej Dęby.