Badmintoniści z Nowej Dęby zdobyli medale na turnieju w Tarnowie

Damian Wiśniewski
Reprezentanci klubu Stal Nowa Dęba wzięli udział w turnieju badmintona amatorów i weteranów z cyklu “Małopolska Open By Redson” w Tarnowie, w różnych kategoriach wiekowych.

Ich występ można uznać za udany. Co prawda jedyne miejsce na podium zajęli Tadeusz Szczur oraz Jacek Tomasiewicz, ale oprócz niego nie brakowało bardzo dobrych wyników.

Oba medale zostały zdobyte w kategorii mężczyzn powyżej 45. roku życia. Dla Tadeusza Szczura było to trzecie zwycięstwo z rzędu w tego typu turnieju w swojej kategorii wiekowej. Jest niekwestionowanym liderem wśród badmintonistów na tarnowskich kortach w tym wieku. Tomasiewicz był trzeci.

Siódme miejsce w tej samej klasyfikacji zajął Mieczysław Sitko i wraz ze Szczurem wziął on także udział w rywalizacji deblowej w kategorii Open. Obaj panowie zajęli w niej ostatecznie piąte miejsce. Dziewiąta była para Mateusz Piekarz / Jacek Tomasiewicz.
Mateusz Piekarz wziął także udział w grze pojedynczej w kategorii do 45. roku życia. Spisał się tam bardzo dobrze i zajął ostatecznie wysoką czwartą lokatę.

Dla badmintonistów z Nowej Dęby był to ostatni występ na kortach w roku 2018. Kolejne wyzwania przyjdą już po Nowym Roku.
Startowali oni w różnych miejscach całej Polski, odnosząc wiele sukcesów tak w startach indywidualnych, jak i drużynowych promując najlepiej jak mogli miasto i gminę Nowa Dęba.

Sekcja badmintona istnieje w tym mieście już od ponad półwiecza i możemy być pewni, że rok 2019 znów przebiegnie pod znakiem kolejnych startów i emocji z nimi związanych.

Teraz zawodnicy udadzą się na zasłużony odpoczynek, aby móc odpowiednio zregenerować się przed kolejnym sezonem.
W tarnowskim turnieju w ramach “Małopolska Open By Redson” udział wzięło łącznie ponad 60 zawodniczek i zawodników z całego kraju. W tym cyklu 19. stycznia rozegrane zostaną również Otwarte Mistrzostwa Tarnowa.

Na te psy musisz mieć pozwolenie urzędnika! To groźne zwierzęta!