Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Będą przebudowy dróg w Stalowej Woli i w powiecie. Są pieniądze z rządowego funduszu

Zdzisław Surowaniec
Zdzisław Surowaniec
Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart ogłosiła jakie dofinansowanie otrzymają samorządy na przebudowę dróg
Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart ogłosiła jakie dofinansowanie otrzymają samorządy na przebudowę dróg Podkarpacki Urząd Wojewódzki
Na Podkarpacie trafią kolejne rządowe środki na rozwój dróg – to 181 milionów złotych. Dzięki dofinansowaniu zrealizowanych zostanie 106 zadań. Zobaczcie, co zostanie zrobione w powiecie stalowowolskim.

185 kilometrów nowych i wyremontowanych dróg na Podkarpaciu

To aż 185 kilometrów nowych i wyremontowanych dróg w naszym regionie. Rządowe środki pozwalają nam na rozwój bezpiecznej i nowoczesnej infrastruktury drogowej.

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg to bezpośrednie wsparcie dla naszej lokalnej infrastruktury. Dzięki rządowemu dofinansowaniu nasz region ma szanse na szybki rozwój. Drogi stają się nowoczesne i bezpieczne.

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg

– Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki ogłosił rozstrzygniecie kolejnego naboru w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Środki dla naszego województwa to 181 mln zł. Da to możliwość zrealizowania 106 zadań,  które są związane z remontem, budową oraz przebudową dróg. Fundusz stanowi niezwykle istotny mechanizm wsparcia i modernizacji dróg gminnych i powiatowych. Do naszego województwa od 2019 r. trafiło już ponad 1 mld zł właśnie na ten cel – powiedziała w poniedziałek wojewoda podkarpacki Ewa Leniart podczas konferencji prasowej. Konferencje w tej sprawie zwołał także w Stalowej Woli wiceminister infrastruktury Rafał Weber.

Drogi w powiecie stalowowolskim

Na przebudowę drogi Radomyśl nad sanem – Skowierzyn powiat stalowowolski dostanie 1,73 miliona złotych (w ubiegłym roku było to 2,1 miliona zł). Gmina Radomyśl nad Sanem na przebudowę drogi na odcinku Chwałowice - Łążek Chwałowski dostanie 2,2 miliona zł.

Na przebudowę drogi gminnej ulicy Floriańska i ulicy Ogrodowa w miejscowości Pilchów w gminie Zaleszany w powiecie stalowowolskim, gmina dostanie 497,5 tysiąca złotych.

Rozbudowa i przebudowa drogi gminnej Alej Jana Pawła II i ulicy Osiedlowej w Stalowej Woli miasto dostanie w tym roku 2,2 mln zł. Na przebudowę ulicy Działkowej pójdzie 5,8 mln zł. Na przebudowę ulicy Okulickiego miasto dostanie 2 mln zł.

Powiat stalowowolski na przebudowę drogi gminnej Kłyżów - Krzaki dostanie 708 tys. 624 złotych. Na rozbudowę i przebudowę drogi gminnej Aleje Jana Pawła II - ulica Osiedlowa w Stalowej Woli powiat dostanie 2,26 mln zł.

Przebudowa drogi gminnej w Dąbrowie w gminie Zaklików będzie dofinansowanie 823 tysiąca złotych. Na przebudowę ulicy Floriańskiej i Ogrodowej w Pilchowie w gminie Zaleszany powiat dostanie 829 tysięcy złotych.

Czytaj także:

od 7 lat
Wideo

Dziennik Bałtycki. Pod Chojnicami wykopano samolot z II wojny

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie