Nasza Loteria

Będzie przebudowa zabytkowego dworca kolejowego w Nisku. Co stanie się z budynkiem po remoncie?

Zdzisław Surowaniec
Zdzisław Surowaniec
Zabytkowy dworzec kolejowy w Nisku to dziś ruina
Zabytkowy dworzec kolejowy w Nisku to dziś ruina Archiwum
Polskie Koleje Państwowe organizują briefing prasowy poświęcony przebudowie dworca w Nisku. Wydarzenie rozpocznie się 26 czerwca (poniedziałek) o godzinie 13:30 przed dworcem w Nisku.

Zabytkowy dworzec kolejowy w Nisku

Popadający w ruinę zabytkowy dworzec kolejowy w Nisku może odzyskać dawny blask. PKP w 2015 roku zgodziły się nieodpłatnie przekazać budynek samorządowi. Ale od tamtej pory nic się nie działo. Teraz wsparcie ma nadejść od rządu.

Wraz z dworcem, samorząd przejął otaczający go teren. Wcześniej kolejarze nie chcieli się na to zgodzić. W końcu obie strony doszły do porozumienia. Dzięki temu, po wieloletniej batalii, ponad stuletni obiekt doczeka się remontu. Władze miasta chcą, by odnowiony dworzec stał się jedną z wizytówek miasta. Koszt remontu to około 8 milionów złotych.

Wcześniej jednak władze będą musiały znaleźć lokale zastępcze dla rodzin zamieszkujących na piętrze budynku. Na razie nie wiadomo też jakie będzie przeznaczenie budynku po remoncie. O tym zadecydują dopiero miejscy radni.

od 16 lat
Wideo

Lucyna Nenow - wizyta prezydenta Dudy w Jaworznie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie