Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Bez kwalifikacji ani rusz

Redakcja
archiwum
Według badań przeprowadzonych przez Międzynarodową Organizację Pracy od sierpnia 2007 roku ponad 325 tysięcy pracowników sektora finansowego na świecie straciło pracę. Paradoksalnie na świecie zaczyna brakować wykwalifikowanych i doświadczonych pracowników z dziedziny finansów i rachunkowości.

Dane pochodzą z raportu Robert Half "Global Financial Employment Monitor 2008-2009" oraz materiałów przygotowanych przez Międzynarodową Organizację Pracy na spotkanie Global Dialogue Forum on the Impact of the Financial Crisis on Finance Sector Workers, Genewa, 2009.

Z sondażu "Global Financial Employment Monitor 2008-2009" wynika, że pracodawcy intensywnie poszukują profesjonalistów z dziedziny finansów i rachunkowości. Ponad połowa ankietowanych dyrektorów finansowych z 20 krajów przyznała, że ma poważne trudności ze znalezieniem wykwalifikowanych finansistów. Przedsiębiorcy na świecie obawiają się, że ich najcenniejsi pracownicy odejdą do konkurencyjnych firm, dlatego nawet w dobie spowolnienia gospodarczego znajdują pieniądze na podwyżki dla nich.

Kręta droga do kariery

Osoby, które chcą osiągnąć sukces w branży finansowej nie mają przed sobą łatwego zadania. Standardy i normy stosowane przez międzynarodowe korporacje przeniknęły do polskich realiów, co spowodowało zwiększenie oczekiwań względem wiedzy i umiejętności finansisty.

Kierunkowe wykształcenie już nie wystarczy, aby osiągnąć sukces w branży finansowej. Biegła znajomość co najmniej dwóch języków obcych jest konieczna. Doświadczenie zawodowe przyszły finansista powinien zdobywać już na 2-3 roku studiów. Liczą się wszystkie odbyte staże, praktyki, nagrody w branżowych konkursach.
Kwalifikacje są konieczne
Po ukończeniu kierunkowych studiów nie warto spoczywać na laurach. Oferta podyplomowych form edukacji jest bardzo szeroka. Dużą popularnością w Polsce cieszą się międzynarodowe kwalifikacje z finansów, rachunkowości i zarządzania.

Potwierdzone certyfikatem umiejętności zawodowe są powszechnie cenione przez pracodawców na całym świecie. Programy kwalifikacji duży nacisk przykładają do wiedzy praktycznej wykorzystując m.in. case studies, oparte na autentycznych przykładach z działalności firm istniejących na rynku. Osoby, które zdobyły takie kwalifikacje swobodnie wykorzystują nabytą wiedzę i umiejętności w swojej codziennej pracy.

Pracodawca górą
Sytuacja gospodarcza na świecie sprawiła, że zmieniły się wymagania pracodawców odnośnie do doświadczenia i umiejętności kandydatów. Jeszcze rok temu niewykwalifikowany pracownik bez trudu mógł znaleźć pracę. Od kilku miesięcy to pracownik musi przekonać pracodawcę do swojej kandydatury.

Mimo groźby recesji wielu pracodawców deklaruje, że nie chce zwalniać pracowników. Przedsiębiorcy starają się maksymalnie ograniczyć koszty i wydatki, rezygnują z przyszłych inwestycji, a rozpoczęte projekty zawieszają.
/opr and/

od 7 lat
Wideo

21 kwietnia II tura wyborów. Ciekawe pojedynki

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Bez kwalifikacji ani rusz - Echo Dnia Świętokrzyskie

Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie