Biegaczka Victorii Stalowa Wola, Danuta Urbanik, wywalczyła srebrny medal

Arkadiusz Kielar
W halowych mistrzostwach Polski w Sopocie srebrne medale wywalczyły wychowanki Victorii Stalowa Wola, Danuta Urbanik (z lewej) i Joanna Jóźwik (z prawej). W środku Katarzyna Broniatowska z AZS AWF Kraków. www.pzla.pl
Nie zawiedli nasi reprezentanci w 58. Halowych Mistrzostwach Polski seniorów w lekkiej atletyce w Sopocie. Wracają z medalami, w tym w biegu na 1500 metrów srebro zdobyła Danuta Urbanik z Victorii Stalowa Wola.

Podopieczna trenera Mirosława Barszcza broniła tytułu mistrzowskiego sprzed roku. Tym razem lepsza była od niej Katarzyna Broniatowska z AZS AWF Kraków.

DO OSTATNICH METRÓW
Właśnie Broniatowską prezes Victorii, Stanisław Anioł, wymieniał jako najgroźniejszą rywalkę Urbanik w biegu na 1500 metrów. Zawodniczka krakowskiego klubu wygrała z czasem 4.26,11 min., reprezentantka Victorii przegrała z nią minimalnie, uzyskując czas 4.26,41. Urbanik startowała również w hali w Sopocie, gdzie od 7 do 9 marca zaplanowane są lekkoatletyczne mistrzostwa świata, w biegu na 800 metrów.

Biegaczki na 800 metrów walczyły w dwóch seriach, Urbanik znalazła się w mocniejszej grupie, razem z Joanną Jóźwik, wychowanką Victorii, która obecnie reprezentuje barwy AZS AWF Warszawa. Jóźwik długo prowadziła, ale 200 metrów przed metą wyprzedziła ją Angelika Cichocka z ULKS Talex Borzytuchom, która zdobyła złoty medal w czasie 2.01,15. Jóźwik przypadł srebrny medal (czas: 2.03,24), brąz wywalczyła Broniatowska (2.03,29), czwarta na metę wpadła Urbanik (2.03,36).

POBIŁ "ŻYCIÓWKĘ"
W finale biegu na 800 metrów Kamil Gurdak ze Stali Nowa Dęba, mając bardzo mocną konkurencję, zajął czwarte miejsce, z rekordem życiowym: 1.48,27. A najlepsi byli faworyci i znani reprezentanci Polski, Adam Kszczot z RKS Łódź (1.47,07) przed Marcinem Lewandowskim z Zawiszy Bydgoszcz (1.47,16). W sztafecie 4x400 metrów srebro do swojego dorobku dołożyła Jóźwik, która z koleżankami z AZS AWF Warszawa uzyskała czas 3.42,0, a wygrała sztafeta AZS AWF Wrocław (3.41,83).

W chodzie na 3000 metrów bezkonkurencyjna była Paulina Buziak z Sokoła Mielec, z czasem 12.51,22, a w chodzie na 5000 metrów brązowy medal zdobył jej kolega klubowy Rafał Augustyn, z czasem 19.16,51. Ósmy był inny zawodnik Sokoła, Łukasz Augustyn (21.14,34), a wygrał Łukasz Nowak z AZS Poznań - 19.13,08. W skoku w dal były zawodnik Sparty Stalowa Wola, Adrian Strzałkowski, obecnie reprezentujący MKS Aleksandrów Łódzki, zdobył złoty medal z wynikiem 7,96 m.

Mirosław Barszcz, trener Victorii Stalowa Wola: - Bieg na 1500 metrów rozstrzygnął się na ostatnich metrach. Na 500 metrów przed metą Danka Urbanik była pierwsza, biegły we dwie, z Broniatowską, no i ostatecznie minimalnie wygrała rywalka. Widziałem też bieg Joanny Jóźwik, bardzo ładnie wypadła.