Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Bogusław Szwedo opowiadał w Tarnobrzegu o swojej dziennikarskiej pasji (zdjęcia)

/gli/
We wtorek w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tarnobrzegu o swojej karierze zawodowej i miłości do historii opowiadał Bogusław Szwedo, prezes Radia Leliwa.
We wtorek w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tarnobrzegu o swojej karierze zawodowej i miłości do historii opowiadał Bogusław Szwedo, prezes Radia Leliwa. Grzegorz Lipiec
We wtorek w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tarnobrzegu, szef Radia Leliwa, były prezes TVP i obecny członek Rady Nadzorczej spółki Presspublika, tarnobrzeżanin - Bogusław Szwedo, opowiadał o swojej dziennikarskiej pasji, a także zamiłowaniu do historii.

[galeria_glowna]

Bogusław Szwedo:

Ma 54 lata, tarnobrzeżanin, absolwent Politechniki Rzeszowskiej, prezes Radia Leliwa, były członek Rady Nadzorczej TVP, były prezes TVP, obecnie członek Rady Nadzorczej spółki Presspublika. Hobby: historia, autor kilku publikacji książkowych dotyczących osób uhonorowanych Orderem Virtuti Militari.

Bogusław Szwedo to założyciel i prezes tarnobrzeskiego Radia Leliwa.

- Radio Leliwa zaczęło nadawać 16 października 1992 roku. Pierwszą siedzibą Leliwy były pomieszczenia Młodzieżowego Domu Kultury na osiedlu Przywiśle w Tarnobrzegu, gdzie obecnie mieści się… kościół - wspominał Bogusław Szwedo. - Premierowa audycja była pełna wpadek, ale "moje dziecko" przetrwało początkowy okres i zaczęło się rozwijać. Teraz jesteśmy jedyną regionalną stacją nadającą w widłach Wisły i Sanu.

Nazwisko tarnobrzeżanin stało się znane w Polsce, kiedy w 2007 roku został członkiem rady nadzorczej TVP, we wrześniu 2009 roku przewodniczącym tejże rady a po trzech dniach mianowano go pełniącym obowiązki prezesa zarządu TVP. Stanowisko to piastował niespełna rok. Obecnie Bogusław Szwedo zasiada w Radzie Nadzorczej spółki Presspublika, właściciela dziennika "Rzeczpospolita" oraz tygodnika "Uważam Rze".

Bogusław Szwedo z wykształcenia jest inżynierem mechanikiem, ale jego pasją jest historia. Na jego książkowym koncie są takie tytuły jak: "Zawsze w pierwszej linii. Kapłani odznaczeni Orderem Virtuti Militari", "Kawalerowie Virtuti Militari ziemi tarnobrzeskiej", czy też "Na bieżni i w okopach. Sportowcy odznaczeni Orderem Wojennym Virtuti Militari 1914-1921, 1939-1945".

Spotkanie w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tarnobrzegu było kolejnym z cyklu "Wpisani w historię miasta", podczas których o swoich dokonaniach opowiadają znamienici mieszkańcy Tarnobrzega.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie