Brązowy medal mistrzostw Europy dla niepełnosprawnego pływaka z Tarnobrzega

/DASZ/
Pływak z Tarnobrzega Jacek Czech z brązowym medalem wywalczonym podczas mistrzostw Europy w Eindhoven. Przemysław Czech
Zawodnik tarnobrzeskiej Integracji Jacek Czech został brązowym medalistą rozgrywanych w holenderskim Eindhoven pływackich mistrzostw Europy niepełnosprawnych.

Z czasem 1.02.22 zajął trzecie miejsce w wyścigu na dystansie 50 metrów stylem dowolnym. Był to niesamowity wyścig a tarnobrzeżan wygrał wyścig o brąz z reprezentantem Grecji Aristeidem Makrodimitisem o 0,08 sekundy! Pierwszy był Rosjanin Dimitrii Kokarew, który jako jedyny pokonał dystans poniżej minuty uzyskując 58,43 sek., drugi Ukrainiec Sergiej Palamarczuk 1.00,50. Jacek po słabszym wczorajszym wyścigu na 100 metrów stylem dowolnym gdzie brak eliminacji wybił go z rytmu i zajął szóste miejsce, na 50 kraulem pokazał najwyższą sportową klasę. Już w porannych eliminacjach ustanowił nowy rekord Polskie (1.02,05) lepszy o prawie dwie sekundy od swojego poprzedniego rekordu a później w finale nie pozwolił odebrać sobie medalowi.

- Dałem z siebie wszystko, włożyłem w ten wyścig olbrzymią ilość sił, ale najważniejsze jest to, że zdobyłem ten medal. Jestem z tego powodu bardzo szczęśliwy. Dziękuję wszystkim tym, którzy mnie dopingowali i przyczynili się do tego sukcesu - powiedział po wyjściu z basenu brązowy medalista z Tarnobrzega.

W Eindhoven Jacek Czech popłynie jeszcze na dwóch dystansach, 50 i 100 metrów stylem grzbietowym.