Brązowy medal Paraolimpiady do tenisistki stołowej z Tarnobrzega Karoliny Pęk!

Piotr Szpak
Karolina Pęk zdobyła brązowy medal Igrzysk Paraolimpijskich w Rio de Janeiro.
Karolina Pęk zdobyła brązowy medal Igrzysk Paraolimpijskich w Rio de Janeiro. Archiwum klubowe
Karolina Pęk zdobyła brązowy medal Igrzysk Paraolimpijskich w Rio de Janeiro. W meczu o trzecie miejsce Karolina pokonała reprezentantkę Brazylii Danielle Rauen 3:2.

Dostawca: TVN

Pojedynek o brąz miał niesamowity i dramatyczny przebieg. Pierwsze dwa sety reprezentantka gospodarzy wygrała w identycznym stosunku 11:8. W trzeciej partii tarnobrzeżanka była górą zwyciężając 11:9. To pozwoliło naszej zawodniczce uwierzyć w swoje siły i w pięknym stylu wygrała ona czwartego oraz piątego seta w obu zwyciężając 11:5.

Był to drugi pojedynek Karoliny z Brazylijką podczas Paratolimpiady. Wcześniej obie spotkały się w eliminacjach grupowych, a Pęk wygrała 3:0. Karolina bardzo się cieszy ze zdobycia brązowego medalu. Cały czas jednak nie może sobie wydarować straconej szansy na awans do finału. W półfinale przegrała po zaciętej walce 2:3 z Chinką Liu Meng. W piątym secie, nasza reprezentantka wygrywała już 9:6, ale przegrała niestety kolejnych pięć piłeczek.

Wiele wskazuje na to, że Karolina może wrócić z Brazylii z dwoma medalami. Wystąpi on, bowiem z naszą reprezentacją w turnieju drużynowym, w którym Polki z byłą zawodniczką SPAR-Zamku Tarnobrzeg Natalią Partyką w składzie uważane są za jedne z faworytek. Natalia zresztą znajduje sią w Rio de Janeiro w znakomitej formie i zdobyła złoty medal w turnieju indywidualnym. Jest to czwarty złoty zdobyty podczas Igrzysk Paraolimpisjkich w jej karierze.