Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Budowa obwodnicy Stalowej Woli. Dopiero w sierpniu zlikwidują objazd na ulicy Czarnieckiego

Zdzisław Surowaniec
Zdzisław Surowaniec
Rowerzysta jedzie objazdem, w tle budowa wiaduktu w ciągu ulicy Czarnieckiego
Rowerzysta jedzie objazdem, w tle budowa wiaduktu w ciągu ulicy Czarnieckiego Zdzisław Surowaniec
Nie w czerwcu, jak planowano, ale dopiero w połowie sierpnia będzie możliwa zmiana organizacji ruchu na ulicy Czarnieckiego w Stalowej Woli, co ma związek z budową obwodnicy. Nadal kierowcy będą więc korzystać z objazdu tak zwanym „by passem”.

Obecnie ruch w kierunku Pysznicy jest prowadzony 500 metrową drogą objazdową. Jadąc od Pysznicy, tuż za mostem, skręcamy w prawo i po łuku włączamy się do ruchu w okolicach zatoki autobusowej przy ulicy Czarnieckiego. W przyszłości zostanie zachowane pół tego objazdu, którym będzie można dojechać do ronda, co umożliwi włączenie się do obwodnicy.

- Na budowie mamy drobne opóźnienie wynikłe z powodu złych warunków atmosferycznych i ulew, które przechodziły nad Podkarpaciem i lokalnych podtopień. Jeżeli pogoda pozwoli to w przyszłym tygodniu przełożymy ruch pod obiekt WD-6 (wiadukt) w ciągu krajowej drogi obwodowej DK77 - wyjaśnia Bartosz Wysocki, rzecznik prasowy rzeszowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Na koniec czerwca planowane jest układanie nawierzchni bitumicznej na połówce ronda na DK-19, po której ułożeniu zostanie na nią skierowany ruch. Wykonanie drugiej połowy ronda i puszczenie po nim ruchu po warstwie wiążącej możliwe będzie dopiero w połowie sierpnia.

Stopień zaawansowania prac budowlanych przy obwodnicy wynosi – 67 procent. Wykonano wszystkie konstrukcje jeżeli chodzi o obiekty nośne oraz większość prac przy nasypach.

Ruch obwodnicą ma być puszczony końcem roku. Wówczas tranzyt nie będzie wjeżdżał, o ile nie będzie takiej konieczności, do centrum miasta.

Inwestycja obejmuje budowę drogi jednojezdniowej dwupasmowej o nawierzchni odpornej na koleinowanie, ze skrzyżowaniami jednopoziomowymi i dwupoziomowymi, dwoma łącznikami drogowymi, mostami, wiaduktami, przepustami, drogami obsługującymi przyległy teren, urządzeniami ochrony środowiska oraz przebudowę infrastruktury technicznej kolidującej z inwestycją.

Trasa obwodnicy poprowadzona zostanie po północno - wschodniej stronie miejscowości Stalowa Wola i Nisko. Przebiega na kierunku północ - południowy wschód. Początek projektowanej obwodnicy Stalowej Woli i Niska zlokalizowany został na odcinku istniejącej trasy Podskarpowej w rejonie skrzyżowania z ulicą Chopina. Przewidziana została budowa ronda, stanowiącego połączenie obwodnicy z ulicami Chopina i Podskarpową oraz drogą gminną (w śladzie przyszłej DW Nr 855).

Na dalszym odcinku obwodnica przecina tereny ogródków działkowych i dalej kieruje się na południowy wschód, przekraczając tereny elektrowni Stalowa Wola. Na dalszym odcinku przekracza rzekę Barcówka, linię kolejową Zwierzyniec Towarowy - Stalowa Wola Południe oraz krzyżuje się z istniejącą drogą krajową numer 19. Koniec trasy obwodnicy i jej połączenie z istniejącą DK-77 zaplanowano na rondzie wchodzącym w skład węzła "Rudnik", który powstanie w ramach budowanej równolegle drogi ekspresowej S-19. Inwestycja obejmuje również budowę wylotu z ronda z odcinkiem łącznika w kierunku istniejącej DK-77 (ulicy Energetyków).

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie