MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Burmistrz Niska z absolutorium za 2023 rok. Na sesji zaprzysiężono też dwóch nowych radnych. Zobacz zdjęcia

Zdzisław Surowaniec
Zdzisław Surowaniec
Radni Niska na sesji udzielili burmistrzowi absolutorium
Radni Niska na sesji udzielili burmistrzowi absolutorium Urząd Miasta Niska
Głównym punktem obrad ostatniej sesji rady Miejskiej w Nisku było udzielnie absolutorium burmistrzowi Gminy i Miasta Nisko za 2023 rok.

Dwóch nowych radnych Niska zaprzysiężonych

Wcześniej jednak doszło do zaprzysiężenia dwóch nowych radnych, Eugeniusza Trzuskota oraz Łukasza Chwieja. Nowi radni weszli w skład Rady Miejskiej w Nisku w zawiązku z rezygnacją z tej funkcji przez Katarzynę Ożóg-Bąk i Adama Sikorę, powołanych kilka tygodni temu na stanowiska zastępców Burmistrza Gminy i Miasta Nisko.

Gościem specjalnym podczas IV Sesji Rady Miejskiej w Nisku był pochodzący z Niska, utalentowany siatkarz, Daniel Gąsior. Daniel zanim rozpoczął swoją przygodę z siatkówką, przez 10 lat tańczył w Zespole Pieśni i Tańca „Racławice”. Swoje pierwsze siatkarskie kroki stawiał w AKS „Orkan” Nisko. Obecnie gra w Aluronie CMC Warta Zawiercie. Jego obecność związana była z kilkoma projektami siatkarskimi, które niebawem ruszą w Gminie i Mieście Nisko.

Absolutorium dla burmistrza Niska za 2023 rok

Samo głosowanie nad udzieleniem absolutorium Burmistrzowi tradycyjnie poprzedzone zostało rozpatrzeniem sprawozdania z wykonania budżetu i zadań inwestycyjnych za rok 2023 oraz sprawozdania finansowego Gminy Nisko za 2023 rok. Radni zapoznali się także z informacją o stanie mienia komunalnego oraz opinią Regionalnej Izby Obrachunkowej.

Na koniec Radni jednogłośnie podjęli uchwałę w sprawie udzielenia absolutorium Burmistrzowi Gminy i Miasta Nisko z tytułu wykonania budżetu za 2023r.

Źródło: Urząd Miasta Nisko

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Szczyt NATO. Ogromne wsparcie dla Ukrainy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie