Był strach a stał się cud. Sukces zbiórki dla Antosi z Nowej...

  Był strach a stał się cud. Sukces zbiórki dla Antosi z Nowej Dęby

  Zdjęcie autora materiału

  Wioletta Wojtkowiak

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Był strach a stał się cud. Sukces zbiórki dla Antosi z Nowej Dęby
  Dzięki waszemu wsparciu Antosia Woźniak, dziewczynka od urodzenia cierpiąca na mózgowe porażenie dziecięce i padaczkę lekooporną, pojedzie na diagnostykę przedoperacyjną do kliniki w Monachium.
  Był strach a stał się cud. Sukces zbiórki dla Antosi z Nowej Dęby
  Tamtejsi lekarze jako jedyni podjęli się przeprowadzenia wielodniowej diagnostyki, która pozwoli odnaleźć ognisko padaczki, a potem je usunąć. Pomimo wysiłku wielu lekarzy, kuracji sterydami, napady nie ustępują. Zostały tylko nieznacznie wyhamowane, ale silne leki, jakie przyjmuje pięciolatka, powodują zniszczenia innych narządów - oczu, wątroby, serca… Do tego każdy atak zabiera dziewczynce wszystko, co wypracowała podczas ciężkich, wielogodzinnych ćwiczeń na rehabilitacji.

  Jak podkreślają rodzice, leczenie operacyjne w niemieckim szpitalu Schön Klinik to dla Antosi szansa na pokonanie choroby, przywrócenie szczęśliwego dzieciństwa i normalnego życia.

  Na Siepomaga już 105 procent


  - Dwa tygodnie badań i diagnostyki w Niemczech to dzisiaj jedyna szansa Tosi. Szansa, której nie jesteśmy w stanie jej zapewnić, dlatego z całego serca prosimy o pomoc - tak jeszcze w grudniu apelowali o pomoc dla jednej ze swoich bliźniaczek Agnieszka i Maciej Woźniakowie, po założeniu publicznej zbiórki na stronie fundacji siepomaga.pl.

  Akcja trwa jeszcze do 28 lutego, ale już udało się uzbierać 105 procent kwoty. Datki przekazało 1770 osób. Zielony pasek zbiórki pokazuje ponad 184 tysiące złotych. Wzruszeni rodzice Antosi zamieścili podziękowania dla wszystkich, którzy ofiarnie wspomogli ich starania o ratunek dla córki.

  “Kochani jak zaczynaliśmy akcję na Siepomaga 6 grudnia w mikołajki łzy płynęły nam do oczu a serce waliło tak jakby chciało wyskoczyć z klatki piersiowej. Strach i niepewność co się stanie. A stał się Cud. Okazało się że moc pomagania jest ogromna. Czuliśmy wsparcie nie tylko finasowe ale takie ludzkie wsparcie, że to co robimy ma sens. Chcielibyśmy podziękować za serce jakie okazaliście naszej Antosi. Wszystkim naraz i każdemu z osobna”- napisali Agnieszka i Maciej Woźniakowie. Historia Antosi poruszyła mieszkańców Nowej Dęby, którzy zorganizowali dla niej liczne akcje charytatywne między innymi koncert, kiermasze, licytacje.


  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Nie wiesz z kim pójdziesz na studniówkę? Skorzystaj z naszego generatora studniówkowego!


  Ile kosztuje wychowanie dziecka w Polsce? Jest droższe niż myślisz!  Co nas wkurza w zimie na polskich drogach?  Praca marzeń. 10 najlepszych ofert pracy skierowanych do Polaków
  One urodzą w 2019. Idzie nowe baby boom  Co wiesz o prowadzeniu auta zimą? Quiz


  Zobacz także: Flesz zakaz handlu w niedzielę - rząd wstrzymuje zmiany

  Źródło: vivi24

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Podkarpackim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Studniówki

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki [ZDJĘCIA]

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki [ZDJĘCIA]

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów [ZDJĘCIA]

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów [ZDJĘCIA]