Były piłkarz Stali zagrał u Zanussiego!

  Były piłkarz Stali zagrał u Zanussiego!

  Arkadiusz Kielar

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Piotr Pamuła grał w Stali Stalowa Wola, a teraz próbuje swoich sił w filmach i serialach. U Krzysztofa Zanussiego wystąpił wspólnie z Dodą.
  Piotr znakomicie radzi sobie także jako model.

  Piotr znakomicie radzi sobie także jako model. ©archiwum prywatne

  Piotrek Pamuła przeszedł wyjątkowo oryginalną życiową drogę. Od piłkarza do… aktora. Były zawodnik Stali Stalowa Wola zakończył karierę w futbolu z powodu groźnej kontuzji i postanowił poszukać szczęścia w innym "fachu". Właśnie zagrał u samego Krzysztofa Zanussiego!

  - Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło - śmieje się 29-letni Piotr, który pięć lat temu przestał grać w piłkę, bo meczowych obciążeń nie wytrzymało kolano. W Stali Stalowa Wola, której jest wychowankiem, zapowiadał się na ciekawego pomocnika, ale nieraz bywa tak, że życie układa się inaczej. Często jeszcze ciekawiej…

  IDENTYCZNIE JAK OLBRYCHSKI

  - Musiałem znaleźć pomysł na dalsze życie po tym, jak doznałem kontuzji - wspomina Piotr.
  - Postanowiłem wyjechać do Warszawy i spróbować swoich sił w aktorstwie. Równocześnie trafiłem do agencji mody i zostałem modelem. W stolicy miałem z czego żyć, a na miejsce studiów aktorskich wybrałem szkołę państwa Machulskich. No i zacząłem chodzić na castingi. Bez tego ani rusz, trzeba cały czas próbować się przebić i szukać szczęścia podczas przesłuchań…

  Wysoki brunet ze Stalowej Woli, z modnym, trzydniowym zarostem na twarzy, miał szczęście. Bo od początku dostawał epizody w popularnych serialach. Takich jak "M jak miłość" czy "Na dobre i złe".

  - Ostatnio miałem mały epizod w "Egzaminie z życia" - zdradza stalowowolski aktor. - Zagrałem lekarza, anatomopatologa, czyli doktora zajmującego się zmianami w tkankach ludzkich. To było ciekawe doświadczenie (śmiech). Tak naprawdę jednak liczę na większe role, takie z prawdziwego zdarzenia, gdy dostanę dyplom szkoły aktorskiej. Zdaję we wrześniu egzamin eksternistycznie przed komisją Związku Artystów Polskich, będzie to taki sam dyplom, jak gdybym ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną. Identyczny egzamin zdawał kiedyś słynny Daniel Olbrychski.

  ZAGRAŁ OCHRONIARZA

  Piotrek dostał też ostatnio małą rólkę w filmie Krzysztofa Zanussiego, "Serce na dłoni". O tej produkcji jest wyjątkowo głośno, bo znany reżyser zaprosił do obsady między innymi kontrowersyjną piosenkarkę Dodę.

  - Niestety, nie spotkałem Dody na planie - śmieje się Piotr. - Zagrałem w filmie Zanussiego ochroniarza i to jest fajny epizodzik, bo od razu film zaczyna się właśnie od ujęcia ze mną, gram ochroniarza. Na razie muszę zadowolić się epizodami, ale w swojej zawodowej kartotece mam już co wpisywać, bo nazbierało się już parę filmów i seriali na moim koncie.

  Były piłkarz Stali dodaje, że próbował swoich sił także w filmach kryminalnych, takich jak "Pitbull" i "Fala Zbrodni". - W castingu do "Pitbulla" spodobałem się, ale ten serial został już zakończony - żałuje Piotrek. - Natomiast będę próbować jeszcze w "Fali Zbrodni". Ze względu na swój wygląd podobno pasuję do takich filmów (śmiech).

  Piotr Pamuła

  Piotr Pamuła


  Ma 29 lat, jako piłkarz grał w Stali Stalowa Wola, AZS Biała Podlaska i Polonii Przemyśl. Cztery lata temu rozpoczął studia aktorskie w Warszawie. Jest kawalerem, obecnie nie ma dziewczyny.  W ŚLADY ZAKOŚCIELNEGO

  Piotr wierzy, że wielkie role jeszcze przed nim i z aktorstwem wiąże swoje nadzieje. Ale pracuje też jako model.

  - Wystąpiłem między innymi w wyborach Miss Świata w Warszawie, wyprowadzałem na scenę najpiękniejsze kobiety na naszym globie - podkreśla stalowowolanin. - Dzięki swojej pracy poznaję też wiele znanych osób, jak na przykład piosenkarka Edyta Górniak, którą "wkręcałem" w popularnym niegdyś programie "Mamy Cię" Szymona Majewskiego, u którego też dostałem pracę. Jak widać, nie mogę narzekać, bo fajnie trafiłem i w Warszawie wiedzie mi się nie najgorzej.

  Stolica to także wyjątkowo bogate życie towarzyskie. Piotrek nie ukrywa, że zdarza mu się wyskoczyć na piwo w towarzystwie znanych z ekranu osób.

  - Na przykład z Markiem Frąckowiakiem, znanym z serialu "Samo Życie" - zdradza Piotr. - Albo z Magdą Różczką, która zagrała w "Oficerze" i "Lejdis". Od czasu do czasu widuję się też ze znanym aktorem ze Stalowej Woli, Maćkiem Zakościelnym. Czy chciałbym pójść w jego ślady? Naprawdę nie miałbym nic przeciwko temu…

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Podkarpackim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (8)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (8) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo