PKO Ekstraklasa, 33. kolejka (gr. mistrzowska)

1 1 połowa

Pogoń Szczecin

1

0 1 połowa

• Koniec meczu! Ricardo Nunes podkręcił emocje na sam koniec meczu, ale Pogoń wyjeżdża z Krakowa bez punktów!

• Lukas Hrosso za przedłużanie gry ogląda żółtą kartkę.

• Adam Frączczak mógł dać remis gościom! Sebastian Kowalczyk świetnie podał do kapitana Pogoni, ale ten uderzył zbyt mocno!

• Ależ było blisko gola wyrównującego! Paweł Cibicki trafia w rywala, a uderzał głową z 5 metrów!

• Co za akcja lewego obrońcy gości! Ricardo Nunes popędził lewą stroną, wpadł w pole karne i znalazł miejsce w bramce przeciwnika!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Ricardo Nunes daje nadzieję Pogoni Szczecin!

• Mateusz Wdowiak opuszcza murawę, a w jego miejsce pojawia się Michał Rakoczy.

• Zakotłowało się pod bramką Stipicy, jednak nikt nie zdołał oddać strzału na bramkę.

• Sergiu Hanca dogrywa w pole karne, a tam pojedynek wygrywa gracz Pogoni.

• Kacper Smoliński wchodzi, a schodzi Marcin Listkowski.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Po analizie VAR Tomasz Musiał wskazuje na środek boiska! Zdobywcą gola Pelle van Amersfoort.

• Co za interwencja Dante Stipicy! Sędzia musi sprawdzić czy aby piłka nie przekroczyła linii bramkowej!

• Świetna interwencja Tomasa Podstawskiego, który w ostatnim momencie blokuje dośrodkowanie Lopesa!

• Hubert Turski zmienia Kamila Drygasa.

• Adam Frączczak pokusił się na strzał nożycami, ale nie trafił w światło bramki!

• Płaskie dogranie Cibickiego. Nikt nie zdołał jednak skierować piłki do bramki.

• Paweł Cibicki melduje się na murawie, a opuszcza ją Damian Dąbrowski.

• 8 strzałów Pogoni, 3 strzały Cracovii, ale oba zespoły mają tylko po jednym celnym uderzeniu. To niestety jasno pokazuje obraz tego pojedynku.

• Kamil Drygas uderza z dystansu, jednak bardzo bardzo niecelnie.

• Sebastian Kowalczyk przewraca się w polu karnym rywala. Tomasz Musiał słuchał podpowiedzi z wozu VAR, ale decyzja była jednoznaczna - o karnym nie było mowy.

• Zablokowany strzał Listkowskiego. Cracovia ofiarnie broni się przed stratą bramki.

• Ależ było blisko! Sebastian Kowalczyk wpadł w pole karne i oddał zaskakujący strzał, a piłka trafiła w słupek!

• Adam Frączczak uderzył z rzutu wolnego i piłka minimalnie minęła bramkę Cracovii!

• Pierwsze dośrodkowanie po zmianie stron w wykonaniu zawodników Pogoni. Kamilowi Drygasowi do szczęścia zabrakło kilku centymetrów.

• Tomasz Musiał daje znak do rozpoczęcia drugiej części meczu!

• Koniec pierwszej połowy. Nudna i toporna gra obu drużyn. Cracovia wykorzystała błąd przeciwnika i do przerwy prowadzi 1:0.

• Dobre uderzenie głową Podstawskiego! To mogło zagrozić bramce Cracovii.

• Próba kontrataku Pogoni została pewnie przerwana przez defensywę gospodarzy.

• Hrosso bardzo pewnie wyłapuje dośrodkowanie Kowalczyka.

• Damian Dąbrowski ukarany żółtą kartką.

• Pelle van Amersfoort zamknął świetną akcję swojego zespołu. Dane Stipica zdołał jednak odbić piłkę i uratować Pogoń przed stratą drugiej bramki.

• Pogoń próbowała wykorzystać błąd Dimuna. Adam Frączczak dopadł do zagranej piłki, ale nie trafił w światło bramki.

• Mateusz Wdowiak w ostatnim momencie został zablokowany przez obrońców Pogoni! Mogło być bardzo groźnie!

• Pierwszy ofensywny wypad Cracovii kończy się golem! Florian Loshaj mocno dograł w pole karne, a tam niefortunnie interweniuje stoper gości!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Benedikt Zech pakuje piłkę do własnej bramki!

• Kolejne dośrodkowanie Davida Steca i znowu radzą sobie z tym gracze Pasów.

• Mocne dośrodkowanie w pole karne Cracovii, ale defensorzy gospodarzy zażegnują niebezpieczeństwo.

• David Jablonsky ukarany żółtą kartką.

• Świetne uderzenie Kamila Drygasa! Zawodnik Pogoni Szczecin tafia w poprzeczkę!

• Zablokowany strzał Damiana Dąbrowskiego. Cracovia nadal nie może opuścić swojej części boiska.

• Pogoń Szczecin długo utrzymuje się na połowie Cracovii. Na razie brakuje tylko dokładnego dośrodkowania.

• Kamil Drygas faulowany na połowie rywala, ale Pogoń nie zdołała wykorzystać stałego fragmentu gry.

• Notujemy pierwsze kopnięcie tego meczu!

• Zawodnicy na murawie czekają na pierwszy gwizdek arbitra!

• Ostatni mecz tych drużyn zakończył się wynikiem 1:0 dla Pogoni. Wtedy strzelcem jedynego gola był Kamil Drygas, który dzisiaj zagra od pierwszej minuty.

• Sytuacja w tabeli bardzo dobrze obrazuje ostatnią formę Cracovii i Pogoni. W ostatnich 5 spotkaniach udało im się wygrać tylko po razie. Która ekipa dzisiaj się przełamie? A może padnie remis?

• Oba zespoły znajdują się na samym dnie grupy mistrzowskiej PKO Ekstraklasy. Mają tyle samo oczek, a w perspektywie jest szansa na wyprzedzenie Jagiellonii Białystok. Trzeba jednak dzisiaj dopisać do swojego dorobku 3 oczka.

• Dzień dobry Państwu! Czas zakończyć 33 kolejkę PKO Ekstraklasy. Cracovia gościć będzie na własnym stadionie Pogoń Szczecin!