Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Cztery gminy wspólnie zrobiły dobry interes komunikacyjny

Zdzisław Surowaniec
Zdzisław Surowaniec
Przystanek przy Alejach Jana Pawła II w Stalowej Woli z biletomatem i tablicą świetlną z informacjami o przyjeździe autobusów
Przystanek przy Alejach Jana Pawła II w Stalowej Woli z biletomatem i tablicą świetlną z informacjami o przyjeździe autobusów Zdzisław Surowaniec
Samorząd Stalowej Woli otrzymał dwie nominacje w konkursie na najlepsze projekty Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego 2014-2020 w kategorii mobilność.

Chodzi o projekty – Mobilny Obszar Funkcjonalny Stalowej Woli oraz lepsza dostępność transportowa w ruchu drogowym na terenie gminy Stalowa Wola poprzez stworzenie bezkolizyjnego dojazdu do kolejowego dworca pasażerskiego zlokalizowanego w sieci TEN-T. Uroczyste wręczenie tytułu Mistrza Zmian oraz nominacji odbyło się w środę w Siedlisku Janczar koło Rzeszowa.

Duże wyróżnienie

– W imieniu Lucjusza Nadbereżnego prezydenta miasta Stalowej Woli serdecznie dziękuję za nominacje. To dla Stalowej Woli duże wyróżnienie, gdyż z roku na rok staramy się poprawiać infrastrukturę drogową, od małych remontów osiedlowych dróg i parkingów, po wielkie projekty jak stalowowolski MOF czy budowa rond przy ulicy Grabskiego i ulicy Energetyków, przebudowa ulicy Solidarności wraz z asfaltowymi ścieżkami rowerowymi, a także budowa łącznika drogowego w ciągu tej ulicy oraz ronda przy ulicy Ofiar Katynia – mówiła Renata Knap zastępca prezydenta miasta Stalowej Woli.

Partnerzy projektu

Mobilny MOF to projekt, który został zrealizowany dzięki partnerstwu z gminą i miastem Nisko, gminą Zaleszany oraz gminą Pysznica. Dzięki wsparciu zarządu województwa podkarpackiego na czele z marszałkiem Władysławem Ortylem, Stalowa Wola realizowała największy projekt na Podkarpaciu. Wartość całego projektu wynosi blisko 50 milionów złotych, a wartość zadania, która była realizowana bezpośrednio w Stalowej Woli to 44 miliony złotych, z czego dofinansowanie wyniosło blisko 30 milionów złotych.

W ramach projektu na terenie miasta Stalowej Woli zakupiono 10 autobusów elektrycznych (bezemisyjnych) i 9 autobusów niskoemisyjnych (EURO VI). Miasto nabyło system dynamicznej informacji pasażerskiej, obejmującej między innymi bilet elektroniczny, biletomaty stacjonarne z monitoringiem, tablice informacyjne zlokalizowane przy przystankach autobusowych. Przebudowano infrastrukturę drogową w celu poprawy jakości funkcjonowania systemu transportu publicznego – budowa ronda turbinowego na skrzyżowaniu ulic Solidarności z ulicą Energetyków. Utworzono nowe linie oraz wydłużono dwie linie komunikacyjne, a także zwiększono częstotliwość kursowania autobusów.

Zatoki i parkingi

Na terenie gminy Pysznica wybudowano zatokę autobusową wraz z wiatą i peronem w miejscowości Kłyżów, a także dwie zatoki z przejściem dla pieszych w miejscowości Pysznica oraz pętlę autobusową z chodnikami i peronem w Brandwicy. W gminie Zaleszany wykonano: parkingi „Park&Ride” oraz „Bike&Ride”, 12 wiat przystankowych ze znakami D-15 i koszami na śmieci oraz stojaki dla rowerów.

W Nisku powstało centrum przesiadkowe z zadaszonym Miejscem Obsługi Rowerzystów z elementami małej architektury, wybudowano również ścieżki rowerowe komunikujące Osiedle Podwolina i Osiedle Warchoły z Centrum przesiadkowym, zlokalizowanym u zbiegu ulic Wolności i 11 Listopada. W ramach projektu wprowadzona została również Karta Miejska.

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie