Czwarty turniej szachowy o puchar prezesa Miejskiego Zakładu...

  Czwarty turniej szachowy o puchar prezesa Miejskiego Zakładu Komunalnego w Stalowej Woli (ZDJĘCIA)

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Czwarty turniej szachowy o puchar prezesa Miejskiego Zakładu Komunalnego w Stalowej Woli (ZDJĘCIA)
  1/15
  przejdź do galerii
  Odbył się turniej szachowy o puchar prezesa Miejskiego Zakładu Komunalnego w Stalowej Woli, którego organizatorem był Katolicki Klub Sportowy Victoria Stalowa Wola.
  Rozgrywki szachowe zostały przeprowadzone systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund po 15 minut na partię dla każdego zawodnika. W zawodach wzięło udział 51 osób ze Stalowej Woli, Tarnobrzegu, Mielca, Rudnika nad Sanem, Leżajska, Zabrnia, Sandomierza, Rzeszowa, Lubartowa, Dębicy oraz z Krosna.

  Zawodnicy za zajęcie pierwszych czterech miejsc w poszczególnych grupach wiekowych otrzymali puchary, nagrody rzeczowy i dyplomy. Pozostali zawodnicy i zawodniczki otrzymali dyplomy uczestnictwa.

  Pojedynki szachowe rozgrywane na czołowych szachownicach były bardzo zacięte i wyrównane. W rezultacie sześciu pierwszych zawodników uzyskało taką samą ilość punktów, to jest po 5,5 punktów. O kolejności miejsc w tabeli decydowała więc dodatkowa punktacja, tzw. średni Buchholz (polegająca na zsumowaniu punktów zdobytych przez ich przeciwników z pominięciem rezultatów skrajnych, czyli przeciwników, którzy zdobyli największą i najmniejszą liczbę punktów) oraz pełny Buchholz (polegająca na zsumowaniu punktów zdobytych przez ich przeciwników).

  Zwycięzcą zawodów w kategorii open został reprezentant TKSzach Tarnobrzeg - Grzegorz Juszczuk uzyskując 5,5 punktów, 2-te miejsce zajął Hubert Mucha z UKS SP 1 Leżajsk (5,5 pkt.), trzeci był Konrad Mucha również UKS SP 1 Leżajsk ( 5,5 pkt.) , z kolei 4-te miejsce zajął Maciej Sura z Katolickiego Klubu Sportowego Victoria w Stalowej Woli uzyskując również 5,5 pkt.

  W klasyfikacji wiekowej: 2003-2008 pierwsze miejsce zajął: Adrian Słoniec (5,5 pkt.) z UKS Orlik Rudnik nad Sanem, 2-gie miejsce zajął Krystian Dębczak (4,5 pkt.) z Lubartowa, z kolei 3 miejsce zdobył Filip Gemzik (4,5) UKS SP 1 Leżajsk oraz 4- te Patrycja Zygmunt (4,5 pkt.) z UKS Orlik Rudnik nad Sanem.

  W klasyfikacji wiekowej: 2009 i młodsi premiowane miejsca zajęli: 1. Tomasz Procnal (3,5 pkt.) z Katolickiego Klubu Sportowego Victoria w Stalowej Woli, 2-gie miejsce zajął Kornel Jakubowski z TKSzach Tarnobrzeg (3,0 pkt.), z kolei 3 miejsce uzyskał Cezary Podstawski (3,0 pkt.) z Rzeszowa, a 4-te Alan Kordas z Katolickiego Klubu Sportowego Victoria w Stalowej Woli (również 3,0 pkt).  POLECAMY RÓWNIEŻ:


  Laureaci Plebiscytu 2018 i ich kobiety - żony, narzeczone, dziewczyny

  Świętokrzyskie zawodniczki jak modelki [AKTUALIZACJA]


  Najprzystojniejsi sportowcy w świętokrzyskich klubach. Zdjęcia z prywatnych sesji!

  Księża z diecezji kieleckiej mistrzami Polski w piłce nożnej! [ZDJĘCIA]

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Podkarpackim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Studniówki

  Wideo