Dawid Kiełb najlepszy w turnieju Legia Lexus Tenis 10 Cup

Zdzisław Surowaniec
Wręczanie pucharu dla geniusza kortów Dawidka Kiełba
Wręczanie pucharu dla geniusza kortów Dawidka Kiełba archiwum
Dawid Kiełb z Miejskiego Klubu Tenisowego Stalowa Wola zwyciężył w ogólnopolskim turnieju Legia Lexus Tenis 10 Cup!

W zawodach brało udział 23 chłopców w wieku 9 lat kategoria pomarańczowa. Dawidek w pierwszej rundzie zwyciężył w stosunku 4-3 z Igorem Piaskiem z Returnu Radom, 4-3 w tie breaku 7-0, w następnej rundzie zwyciężył 4-0 z Tymkiem Mazgajskim z klubu tenis life Brwinow w walce o czwórkę, zwyciężył 4-0 z Krzysztofem Starowiejskim z Tie Break Warszawa. W półfinale zwyciężył z Grzegorzem Stys z TUKS Kozica Piotrkow Trybunalski. W finale zwyciężył w stosunku 4-1 z Filipem Kirylo z Legi Warszawa.

W listopadzie Dawid zwyciężył także w ogólnopolskim turnieju Tenis 10 w Bytomiu. Mimo wtedy ośmiu lat wygrał już 18 turniejów Tenis 10 w przeciągu ostatnich 2 lat. - Pierwszy turniej wygrał mając 6 lat, w domu ma już 18 pucharów i dyplomów - cieszy się Dariusz Kiełb, ojciec utalentowanego sportowca.