Dawid Kiełb ze Stalowej Woli - skrzat z rakietą, znów na pudle mistrzostw

Zdzisław Surowaniec
Dawid Kiełb z pucharem i brązowym medalem, jako zdobył na mistrzostwach w podwarszawskich Kozerkach Dariusz Kiełb
W podwarszawskich Kozerkach zakończyły się jedne z najważniejszych zawodów mistrzowskich w tenisie ziemnym z zawodnikami do lat 12 . Sukces odniósł Dawid Kiełb ze Stalowej Woli.

Zawody te noszą nazwę Super Seria Skrzatów i są pod patronatem ojca Agnieszki Radwańskiej Roberta Radwańskiego

Mistrzostwa zorganizowane zostały w szkole mistrzostwa sportowego właśnie w Kozerkach. Reprezentant Klubu Sportowego Efektowni.pl Dawid Kiełb zdobył w nich brązowy medal.

Rywalizacja i mecze trwały w sobotę oraz w niedzielę. Dawid w parze z Mikołajem Owramko z Warszawy w meczu zwyciężyli parę z Żyradowa wynikiem 6-2,i 7-5, następnie zwyciężyli parę braci Tejerno z Argentyny reprezentujących Kostrzyński Klub Tenisowy wynikiem 6-4, 6- 1 zajmując trzecie miejsce.

W styczniu Dawid na Halowych Mistrzostwach Polski w Poznaniu zajął miejsce na pudle. Zwycięża od kilku lat z rówieśnikami na polskich kortach. Jak informuje Dariusz Kiełb, w konkursie Polskiego Związku Tenisa klub sportowy Efektowni.pl uplasował się na miejscu 2 w województwie podkarpackim i na pozycji 45-51 w Polsce (klubów z licencjami PZT jest 211) . - Wyprzedziliśmy kluby w Polsce z wielkimi budżetami, a nasz mały klub praktycznie funkcjonuje wyłącznie z małych datków prywatnych osób - cieszy się ojciec tenisisty skrzata.

Strefa Biznesu: Dlaczego chleb podrożał? Ile zapłacimy za bochenek?