Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Dekada tarnobrzeskiej Uczelni (zdjęcia)

Grzegorz Lipiec
Uroczystości dziesięciolecia istnienia Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnobrzegu odbyły się w środę w auli Uczelni. Spotkanie rozpoczęło się od przemówienia rektora dr hab. Kazimierza Jaremczuka.
Uroczystości dziesięciolecia istnienia Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnobrzegu odbyły się w środę w auli Uczelni. Spotkanie rozpoczęło się od przemówienia rektora dr hab. Kazimierza Jaremczuka. Grzegorz Lipiec
Wspomnienia, pamiątkowe odznaczenia, przemówienia oficjeli oraz absolwentów Uczelni. W środę tarnobrzeska Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa obchodziła swój jubileusz.

[galeria_glowna]
- Za nami dziesięć lat, w ciągu których musieliśmy od podstaw zbudować Uczelnię w Tarnobrzegu. Jestem wdzięcznym tym wszystkim, którzy pomagali nam w tworzeniu nowoczesnej bazy dydaktycznej. Dziękują wykładowcom za ciężką pracę i wszystkim naszym studentom - mówi dr hab. Kazimierz Jaremczuk, rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. prof. Stanisława Tarnowskiego w Tarnobrzegu.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. prof. Stanisława Tarnowskiego w Tarnobrzegu świętowała swoje dziesiąte urodziny.

ZAŁOŻONA W DZIEŃ DZIECKA

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. prof. Stanisława Tarnowskiego w Tarnobrzegu została założona 1 czerwca 2001 roku. Pierwsi studenci rozpoczęli jesienią 2001 roku zajęcia na studiach dziennych i zaocznych, na dwóch kierunkach: pedagogika oraz przedsiębiorczość i zarządzanie.

Od początku istnienia Uczelni, jej rektorem jest dr hab. Kazimierz Jaremczuk. W ciągu dziesięciu lat tarnobrzeska PWSZ wzbogaciła się o nowoczesny budynek przy ulicy Kardynała Stefana Wyszyńskiego, z aulami, pomieszczeniami bibliotecznymi, gdzie do dyspozycji studentów oraz wykładowców jest 13600 woluminów. Do tej pory Uczelnia ma 3500 absolwentów.

W zbliżającym się roku akademickim Uczelnia kształcić będzie na czterech kierunkach: pedagogika, pedagogika specjalna, zarządzenie oraz socjologia.

WSPOMNIEŃ CZAR

Środowa uroczystość odbyła się w ogromnej auli Uczelni, w obiekcie przy ulicy Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Na dziesiąte urodziny tarnobrzeskiej PWSZ przybyli politycy, samorządowcy, przedstawiciele zaprzyjaźnionych Uczelni oraz instytucji, a także niezbyt liczne grono absolwentów i obecnych studentów.

Oprócz przemówień, prezentacji historii PWSZ, osiągnięć naukowych, działań kół naukowych oraz organizacji studenckich, swoimi wspomnieniami dzielili się absolwenci tarnobrzeskiej Uczelni. Władze PWSZ uhonorowały w ten szczególny dzień osoby, które w ciągu dziesięciu lat włożyły wiele starań w jej rozwój.

Jubileusz zakończył koncert w wykonaniu muzyków Filharmonii Rzeszowskiej "Kwartet Smyczkowy Po 13-tej".

SZANSA CZY MARAZM?

- Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnobrzegu po pierwszych dziesięciu latach istnienia musi ugruntować swoją pozycję. Spełnia ogromnie ważną rolę, bo daje możliwość zdobycia wyższego wykształcenia osobom, które z różnych względów, nie dostały się na inne studia, albo też nie mają na to pieniędzy - mówi Mirosław Pluta, poseł na Sejm RP z północnego Podkarpacia. - Dla Tarnobrzega środowisko akademickie może być impulsem rozwojowym.

- Od początku istnienia Uczelni przyświecała nam myśl, aby wśród młodych ludzi kreować zaradność, przedsiębiorczość i odchodzić od modelu pracownika najemnego - tłumaczy dr hab. Kazimierz Jaremczuk.

Czy PWSZ w Tarnobrzegu spełnia swoją rolę? Ocenę pozostawiamy już Państwu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie