Dobre wyniki UKS Delfin Tarnobrzeg na zawodach w Mielcu

Damian Wiśniewski
W sobotę 22 lutego na mieleckiej pływalni odbyły się zawody o Puchar Prezydenta Miasta Mielca. Kilka medali przywiózł z nich klub UKS Delfin Tarnobrzeg.

W zawodach startowało 150 zawodników z 16 klubów. UKS Delfin Tarnobrzeg reprezentowała 13 osobowa ekipa, trenująca na co dzień pod okiem trenerów Angeliki Michalik i Krzysztofa Dydo, w składzie: Jakub. Kalita, Natalia. Rzeszowiak, Kamila. Skwara, Agata Gładysz, Bartłomiej Skwara, Mateusz Szklarz, Szymon Skulski, Łucja Zych, Marcelina Zięba, Jakub Borowiecki, Aleksandra Jochaniak, Maja Guściora, Jakub Dąbrowski.

W klasyfikacji drużynowej Delfin zajął trzecie miejsce zdobywając 18 medali (cztery złote, pięć srebrnych i dziewięć brązowych). Szymon Skulski zajw klasyfikacji generalnej chłopców w kategorii 14-15 lat za sumę dwóch startów zajął II miejsce.

Skulski Szymon - zdobył złote medale na 100 metrów stylem dowolnym, na 100 m stylem motylkowym, na 100 m stylem zmiennym i brązowy medal na 200 m stylem dowolnym

Mateusz Szklarz - brązowy medal na 100 m stylem dowolnym.

Marcelina Zięba - brązowe medale na 100 m stylem grzbietowym i na 200 m stylem grzbietowym.

Natalia Rzeszowiak - srebrny medal na 100 m stylem dowolnym i srebrny na 100 m stylem grzbietowym.

Łucja Zych- złoty medal na 100 m stylem grzbietowym.

Agata Gładysz - srebrny medal na 100 m stylem klasycznym, brązowe medale na 100m stylem dowolnym i na 100 m stylem zmiennym.

Jakub Borowiecki - brązowy medal na 400 m stylem dowolnym.

Kamila Skwara - srebrne medale na 100m stylem grzbietowym i na 200 m stylem zmiennym.

Srebrny medal zdobyła także sztafeta 4x100 m stylem dowolnym mężczyzn w składzie: Jakub Borowiecki, Szymon Skulski, Jakub Kalita i Mateusz Szklarz.

Zawodach zawodnicy startowali w trzech kategoriach wiekowych: rocznik 2004 i starsi; 2005/2006,; 2007 i młodsi.