Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Dochód ze sprzedaży wierszy poetka przeznaczy na leczenie jeży

Zdzisław Surowaniec
Zdzisław Surowaniec
Beata Sudoł-Kochan (z prawej) na spotkaniu
Beata Sudoł-Kochan (z prawej) na spotkaniu Tomasz Gotkowski
„Linia życia” taki tytuł nosi debiutancki tomik poetycki Beaty Sudoł – Kochan.

Autorka znana stalowowolanom jest już ze swojego zbioru recenzji do tomików poezji lokalnych twórców „Zbrodnie (nie)doskonałe”. Wiersze pisała długo „do szuflady”.

Po pierwszych publikacjach w lokalnej prasie oraz nagrodach w konkursach (między innymi Międzynarodowym Spotkaniu Poetów „Wrzeciono” 2018,2019 w Nowej Sarzynie, wyróżnienie honorowe, trzecia nagroda) oraz wyróżnienie w Turnieju Jednego Wiersza „Pod Majowym Księżycem” Rzeszów 2018, w 2019 roku postanowiła wydać tomik poetycki swoich wierszy.

Na spotkanie z autorką w stalowowolskiej bibliotece licznie przybyli miłośnicy poezji, przedstawiciele instytucji kultury, oświaty, członkowie Związku Literatów Polskich Oddział w Rze-szowie, członkowie Stowarzyszenia Literackiego „Witryna”, przedstawiciel Miejskiego Klubu Strzeleckiego Miłośników i Ko-lekcjonerów Broni „UR” w Stalowej Woli i Grupy Rekonstrukcji Historycznej Zakłady Południowe.

Wieczór uświetnił występ uczennic Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia imienia Ignacego Paderewskiego - Leny Iwanickiej i Hanny Kępy. Młode flecistki przy akompaniamencie nauczyciela Moniki Kucy zagrały krótkie, wesołe utwory muzyczne: Smok, Flet w grze, Cyrk, Preludium taneczne. Dziewczęta uczą się pod kierunkiem Agnieszki Tomaszek.

Utwory z tomiku czytały: Agnieszka Bulicz, Joanna Bulicz, a wiersze w języku angielskim czytała Anna Linek (tłumaczenie Aleksander Linek). Autorem wstępu do tomiku jest Krzysztof Kwasiżur oraz posłowia Mirosław Grudzień. Obaj krótko przestawili analizę wierszy.

Spotkanie przebiegało w przyjemnej, żartobliwej atmosferze. Były pytania do autorki, długa kolejka po autografy i roz-mowy o wierszach.

W trakcie spotkania przewijał się pokaz slajdów o Ośrodku Rehabilitacji Zwierząt „Jeżurkowo”. Autorka dochód ze sprzedaży tomików w całości chce przekazać na leczenie leśnych zwierząt oraz rozbudowę ośrodka.

Fundacja Na Rzecz Ochrony Dzikich Zwierząt Primum „Jeżurkowo” w Skierdach pod Warszawą działa od 2011 roku. Wolontariusze udzielają pomocy jeżom po wypadkach, opiekują się osieroconymi jeżowymi maluchami, potrzebującym zapewniają miejsce do zimowania. W roku 2017 dzięki pomocy setek darczyńców, w ośrodku wybudowano szpital dla jeży, a w 2018 udało się zakupić do niego podstawowe wyposażenie.

POLECAMY RÓWNIEŻ:

Jedna żona to mało! Ci celebryci to seryjni rozwodnicy



Co Ty wiesz o zespole Playboys?

Na scenie teatru Żeromskiego zagra sława


Jakie filmy pobiły rekordy oglądalności w Polsce?


Do jakiego gatunku należy ta piosenka? Quiz


emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Wybory Losowanie kandydatów

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie