Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Dopłynęli łodziami do Warszawy na obchody rocznicy Powstania Warszawskiego

Klaudia Tajs
W spływie na dziewięciu łodziach płynęła młodzież i ochotnicy.  Za sterem Paweł Bartoszek, starosta powiatu tarnobrzeskiego.
W spływie na dziewięciu łodziach płynęła młodzież i ochotnicy. Za sterem Paweł Bartoszek, starosta powiatu tarnobrzeskiego. Starostwo Powiatowe Tarnobrzeg
Ponad 40 mieszkańców powiatu tarnobrzeskiego płynąc spływem Wisła godzina "W” upamiętniło w Warszawie poległych powstańców.

ZOBACZ TAKŻE:
"Ktoś chce nas podzielić. Byliśmy zrozpaczeni". H. Jędrzejewska o obchodach rocznicy powstania warszawskiego

(Dostawca: x-news)

Cali i zdrowi dobili pierwszego sierpnia do wiślanego brzegu w pobliżu Stadionu Narodowego w Warszawie uczestnicy projektu „Z Wisłą za pan brat", którzy przez pięć dni płynęli łodziami z Baranowa Sandomierskiego i Sandomierza, aby wziąć udział w uroczystościach związanych z obchodami 72 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Na dziewięciu łodziach płynęło 45 uczestników. To młodzież, urzędnicy, samorządowcy, druhowie ochotnicy. Uczestnicy płynęli Wisłą na łodziach jednostek OSP Dymitrów Mały, Zaleszany, Kotowa Wola oraz Gorzyce pod opieką sterników motorowodnych.

Kadrę stanowili opiekunowie, ratownik wodny i medyczny, zaś ubezpieczenie całego spływu będzie realizowane przez jednostki OSP z Zaleszan, Kotowej Woli oraz Dymitrowa Małego. Pierwszego sierpnia, w ostatnim dniu spływu Fundacja Rok Rzeki Wisły z Warszawy, zaprosiła grupę spływających do udziału w pochodzie jednostek pływających po Wiśle w Warszawie ku czci pamięci poległych powstańców z sierpnia 1944 r. Zaproszenie do wspólnego udziału w spływie Wisła godzina ,,W’’ z naszymi uczestnikami wyprawy, przyjął Michał Olszewski, zastępca prezydenta Warszawy.

Na zakończenie spływu wWarszawie członkowie jednostek pływających oraz zaproszeni goście zrobili sobie wspólną fotografię.
Na zakończenie spływu wWarszawie członkowie jednostek pływających oraz zaproszeni goście zrobili sobie wspólną fotografię. Klaudia Tajs

Pogratulować wyczynu i powitać uczestników spływu w Warszawie postanowili reprezentanci Powiatu Tarnobrzeskiego starosta Paweł Bartoszek oraz przedstawiciele gminy Gorzyce, której wójt Leszek Surdy sterował jedną z łodzi uczestniczących w wyprawie. Na zakończenie rejsu, na wysokości miejsca zatopienia statku „Bajka” powyżej Mostu Poniatowskiego, został zrzucony na wodę wieniec, oddający honory ludziom, którzy zginęli podczas jego obrony.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie