Dotrzymały słowa

Piotr SZPAK <a href="mailto:[email protected]" target="_blank" class=menu>[email protected]</a>

Przed wyjazdem do Nowego Sącza tarnobrzeskie siatkarki zapowiadały walkę o zwycięstwo i słowa dotrzymały. Choć przegrały pierwszego seta, to w trzech kolejnych były górą, zdobywając trzy bezcenne punkty.

* Sandecja Nowy Sącz - SIARKA TARNOBRZEG 1:3 (27:25, 20:25, 19;25, 20:25)

Siarka: Chorzępa, Surowiec, Brągiel, Burchart, Niezabitowska, Hogendorf - Kabat (libero), Jabłońska, Wacławczyk, Dziobak.

Sandecja: Wośko, Apryas, I. Skrzypiec, Mogielska, S. Skrzypiec, Olchawa - Studzińska (libero), Łukasik, Wójcik, Łomnicka.

Sędziowali M. Fiutek z Będzina i M. Budzik z Żor. Widzów: 100.

Kolejny udany występ tarnobrzeskich siatkarek, które choć nie ustrzegły się przestojów w grze, potrafiły wygrać za trzy punkty, co dawno naszej drużynie się nie przytrafiało.

Kolejny dobry mecz rozegrała Monika Niezabitowska, kroku dotrzymywała jej także Anna Surowiec, ale najlepsza w Siarce była grająca na libero Elżbieta Kabat. Odnotować też trzeba debiut w Siarce kolejnej rzeszowianki, Pauliny Dziobak. Dobre zmiany dawała Honorata Jabłońska, kolejny raz z dobrej strony zaprezentowały się: Anna Brągiel, Magdalena Chorzępa oraz Anna Hogendorf. Z meczu na mecz rozgrywają się Małgorzata Wacławczyk i Emilia Burchart. Już z tego wstępu wynika, że wszystkie nasze siatkarki zasłużyły na brawa. Ale na pewno nie za pierwszy set. Zaczęło się od 5:1 dla Sandecji, później tarnobrzeżanki wyrównały na 10:10 i zyskiwały przewagę. Prowadziły nawet 24:17, ale seta nie udało im się wygrać. Na szczęście nie rozpamiętywały tej wpadki i choć w drugiej partii miejscowe, za sprawą Agnieszki Olchawy (znanej tarnobrzeskim kibicom z występów w Siarce pod panieńskim nazwiskiem Charczuk), wygrywały 2:0, to po chwili było 4:2 dla przyjezdnych. Ze skrzydeł co rusz sunęły ataki Niezabitowskiej i Surowiec, a kiedy stawały się one mniej precyzyjne, wtedy w tarnobrzeskim zespole zaczął bardzo dobrze funkcjonować blok. Set padł łupem naszej drużyny. Trzecia partia jest w takich przypadkach zazwyczaj przełomowa. I tak było też w Nowym Sączu. Zaczęło się od 4:2 dla Sandecji, ale wtedy tarnobrzeskie siatkarki zdobyły pięć punktów z rzędu, obejmując prowadzenie 7:4, którego nie oddały już do końca spotkania. W czwartym secie wyrównany bój trwał do stanu 7:7, ale im dłużej trwał, tym przewaga tarnobrzeżanek była wyraźniejsza i po wywalczeniu ostatniego punktu mogły się cieszyć z wyjazdowej wygranej.

W pozostałych spotkaniach:

MKS Andrychów - MKS Bielsko-Biała 3:0 (25:21, 25:14, 25:19),

Armatura Kraków - Orzeł Kozy 3:2 (23:25, 25:14, 21:25, 25:23, 15:7),

MOSiR Remegum Mysłowice - Aluprof II Bielsko-Biała 3:1 (22:25, 26:24, 25:20, 25:18),

SMS PZPS II Sosnowiec - Dalin Myślenice 3:1 (27:25, 25:11, 18:25, 25:18).