Drużyna Forbetu-OWG Tarnobrzeg awansowała do ćwierćfinału Pucharu Europejskiej Unii Tenisa Stołowego (video, zdjęcia)

Damian Szpak
Kinga Stefańska rozegrała bardzo dobrą partię przeciwko defensorce ze Słowacji.
Kinga Stefańska rozegrała bardzo dobrą partię przeciwko defensorce ze Słowacji. M. Radzimowski
Po zwycięstwie nad Słowaczkami z Topolcan drużyna Forbetu-OWG Tarnobrzeg awansowała do ćwierćfinału Pucharu Europejskiej Unii Tenisa Stołowego.

Forbet-OWG Tarnobrzeg - SKTS Topolcany (Słowacja) 3:0.

Wyniki gier: Zhao Xiao - Barbora Balazova 3:0 (11:8, 11:3, 11:6), Li Qian - Xiao Yang 3:0 (11:5, 11:3, 11:2), Kinga Stefańska - Iveta Klacińska 3:0 (12:10, 11:8, 12:10).

W pierwszej grze Zhao Xiao miała pewne kłopoty z rywalką, jedynie w trzecim secie, w którym Słowaczka dzielnie trzymała się do stanu 5:5. Później "Bobas" zdobyła cztery punkty z rzędu spokojnie wygrywając cały pojedynek. Kibice zacierali ręce oczekując drugiej gry, w której Li Qian zmierzyła się z najlepszą w drużynie z Topolcan Chinką Xiao Yang. O dziwo był to bardzo jednostronny pojedynek, w którym praktycznie nie było emocji. W pierwszym secie "Mała" wygrywała 2:0, w drugim 3:0, a w trzecim 5:0. "demolując" praktycznie zdezorientowaną i wyraźnie speszoną Azjatkę, która sprawiała wrażenie jakby chciała uciec po tym pojedynku z hali.

Najwięcej emocji było w trzeciej grze wieczoru, w której Kinga Stefańska zmierzyła się z defensywnie grająca Ivetą Klacańską. W pierwszym secie Stefańska przegrywała już 5:8, 7:10, zdołała jednak obronić trzy setbole i wygrać partię do 10. W drugim secie nasza zawodniczka grając bardzo widowiskowo nadawała piłeczce bardzo dużą rotację, Słowaczka wiedziała, że "ścinać" się nie da, jednak kusiło ją to. Kiedy przy stanie 6:4 dla Klacańskiej zdecydowała się ona na atak z wysoko zagranej piłeczki i trafiła w siatkę z niedowierzaniem kręciła głową, a Stefańska punktowała rywalkę jak chciała. W trzecim secie Kinga przegrywała już 6:10, wydawało się, że nie da już rady, tymczasem zdobyła sześć "oczek" z rzędu zbierając zasłużone brawa od kibiców.

W ćwierćfinale Pucharu ETTU tenisistki stołowe Forbetu Tarnobrzeg zmierzą się z Portugalskim zespołem ADC Ponta do Pargo-Calheta, który w sobotę pokonał Hiszpańską drużynę Centre Natacio Mataro Quadis 3:1. Drużyny rywalizować będą systemem mecz i rewanż, a o tym, gdzie rozegrany zostanie pierwszy pojedynek zadecyduje poniedziałkowe losowanie. Terminy spotkań to 30-31 stycznia i 11-12 lutego.